Cierna obrazovka pocas instalacie

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zamčeno
Zpráva
Autor
zolden
Příspěvky: 3
Registrován: 21 pro 2013, 20:34

Cierna obrazovka pocas instalacie

#1 Příspěvek od zolden »

Zdravim , mam taky problem ze ked napalim bootovacie dvd, nastavim bios a spustim linux tak vyberiem moznost instalovat a odvtedy vidim len ciernu obrazovku ... ziadne skratky nereagovali ani nic podobne musel tlacitkom restartovat notas ... skusal som to aj s inymi linuxmi a to iste ... vie mi niekto poradit ? dakujem

kamowski

Re: Cierna obrazovka pocas instalacie

#2 Příspěvek od kamowski »

naštartoval som svoju "vešteckú guľu" ;)
min. bod 6

zolden
Příspěvky: 3
Registrován: 21 pro 2013, 20:34

Re: Cierna obrazovka pocas instalacie

#3 Příspěvek od zolden »

jaj sry :) asus n56 vj ... i7 ivy bridge, 8gb ram, GF gt635, 1TB ... mint mate 16

menom
Příspěvky: 2781
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Cierna obrazovka pocas instalacie

#4 Příspěvek od menom »

Vyskúšaj namiesto Inštalácie vybrať možnosť Skontrolovať integritu média (integrity check).
Malo by to ísť cez klávesu F1.

Ak vypíše chybu, tak je zle vypálené dvd.

Keď nenapíše chybu tak je dvd OK.

Potom vyskúšaj spustiť to dvd ako LiveCD, teda systém bežiaci z toho dvd naživo.
Býva to voľba Vyskúšať bez zmien vo vašom systéme.
Ak to nabehne, tak môžeš pustiť Inštaláciu cez ikonu na Pracovnej ploche.
.

admin

Re: Cierna obrazovka pocas instalacie

#5 Příspěvek od admin »

Předpokládám, že Ti souhlasí součet MD5, pak to vypadá na nastavení v BIOSu, chtělo by to omrknout.

zolden
Příspěvky: 3
Registrován: 21 pro 2013, 20:34

Re: Cierna obrazovka pocas instalacie

#6 Příspěvek od zolden »

Nepusti mi ani ako live cd som skusal :/

ulo
Příspěvky: 481
Registrován: 31 říj 2012, 16:08

Re: Cierna obrazovka pocas instalacie

#7 Příspěvek od ulo »

Myslím, že někde na jiných fórech proběhlo, že v BIOSu musí být vypnuto UEFI bootování a musí být zapnuto to staré (Legacy nebo podobného jména v boot menu BIOSu). Zkus to prověřit u své desky.
LinuxMint 17.3 KDE (64b) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 8 GB, ATI Radeon HD4350
LinuxMint 17.3 KDE (32b) - DELL Latitude D530

jirkaz
Příspěvky: 3
Registrován: 27 led 2014, 23:43

Re: Cierna obrazovka pocas instalacie

#8 Příspěvek od jirkaz »

Mel jsem nyni obdobny problem. Bootoval jsem na NTB z USB disku. Objevil jsem grub, vybral jsem volbu na spusteni systemu a... cerna obrazovka. Po case se ozval nejaky zvuk, ale nic se nedelo...

Pripojil jsem k ntb monitor a ejhle... na monitoru byla nejaka plocha - ale bez ikon a dolni listy. V nastaveni obrazovky byl nastaveny dualni rezim obrazu, tedy displej ntb + monitor. Jelikoz ma kazdy jiny rozliseni, tak na monitoru byla jen tapeta plochy - ikonky a lista byly na displeji ntb - ktery byl ale cerny. Stacilo tedy jen sw vypnout displej ntb (jinak receno: aby se pouzival jen externi monitor pres HDMI) a uz se vse ok. Vypada to, ze si system zatim neumi poradit z displejem ntb - ale zatim to neresim :)

Zamčeno