Linux Mint 16 Cinnamon instalace na starší PC [vyřešeno]

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zamčeno
Zpráva
Autor
MiroslavKolombo
Příspěvky: 29
Registrován: 30 pro 2013, 14:47
Bydliště: Liberec, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Linux Mint 16 Cinnamon instalace na starší PC [vyřešeno]

#1 Příspěvek od MiroslavKolombo »

Zkouším tady instalovat LM 16 Cinnamon

Na relativně novém PC se v poklidu nainstaloval a běží. Ale to PC nemohu postrádat :-(

Zkusil jsem ho nainstalovat na starší PC verzi 32-bit, ale instalace se spustí jen v režimu kompatibility a po instalaci to stejně nenaběhlo do grafického režimu :-(

Protože při instalaci na obrazovce bylo okénko "vypnutá HW akcelerace", říkám si, jestli se zapsala do konfigurace.

Jenže tady mám dva problémy, 99% mojich zkušeností s Linuxem je z RH prostředí a příkazového řádku, tady mám problém i konfigurovat síť, natožpak X a Cinnamon :-(

Mohl by mi někdo napsat do kterých souborů a co dopsat, popřípadě co doinstalovat, aby mi to naběhlo ???

Grafika tam je EN8500GT, apt-get použít umím.

Není někde popis rozdílů v umístění konfigurace mezi RH a Debian verzemi ?
Miroslav Kolombo
Liberec, CZ

admin

Re: Instalace na starší PC

#2 Příspěvek od admin »

Neznáme HW konfiguraci onoho staršího PC, na který instaluješ. Všeobecně platí, že pro starší HW je vhodné použít verzi s prostředím Mate, popř. Xfce, Cinnamon je poměrně náročný na hardware.
Samotná instalace je triviální a není potřeba nikam nic dopisovat, instalátor je plně grafický a LM je po instalaci plně funkční. Konstatuji to po vlastních zkušenostech, kdy jsem LM instaloval nesčetněkrát a na starší HW vždy raději výše zmíněná prostředí.

ulo
Příspěvky: 481
Registrován: 31 říj 2012, 16:08

Re: Instalace na starší PC

#3 Příspěvek od ulo »

Ještě bych to na tom starším kompu spustit z livedvd s tím MATE prostředím (je to jako GNOME - aspoň, když jsem před lety měl chvíli RH, tak měl jako hlavní prostředí GNOME).
Jinak adresářovou strukturu Debianu/Mintu je potřeba si prozkoumat - nepamatuju se už, kde měl konfiguráky čeho RH (např. sítě) a navíc již několik let pracuju a používám pouze Debian a jeho odvozeniny, ale pokud máš už nějaké zkušenosti s linuxem, tak se tím prokousáš za chvíli ;-)
Ovšem máme tu toto forum, takže pokud budeš mít v budoucnu konkrétní dotaz na konfiguraci, tak není nic snažšího, než tady vytvořit téma v adekvátní sekci a ostatní rádi poradí, když to budou vědět.
LinuxMint 17.3 KDE (64b) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 8 GB, ATI Radeon HD4350
LinuxMint 17.3 KDE (32b) - DELL Latitude D530

MiroslavKolombo
Příspěvky: 29
Registrován: 30 pro 2013, 14:47
Bydliště: Liberec, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Re: Instalace na starší PC

#4 Příspěvek od MiroslavKolombo »

satapouch píše:.....
Samotná instalace je triviální a není potřeba nikam nic dopisovat, instalátor je plně grafický a LM je po instalaci plně funkční. Konstatuji to po vlastních zkušenostech, kdy jsem LM instaloval nesčetněkrát a na starší HW vždy raději výše zmíněná prostředí.
Nojo, jenže já potřebuju rozběhat ten Cinnamon :-(
Zkusím si pohrát s ovladači pro nVidia, to se z příkazového řádku dá ...
Miroslav Kolombo
Liberec, CZ

MiroslavKolombo
Příspěvky: 29
Registrován: 30 pro 2013, 14:47
Bydliště: Liberec, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Re: Instalace na starší PC

#5 Příspěvek od MiroslavKolombo »

Takže, řešení:

1. Nastartovat v recovery módu.
2. Připojit síť volbou NETWORK
3. spustit příkazový řádek
4. apt-get install nvidia-current

Evidentně není úplně dobře, že instalace je dokonale automatická ...

Děkuji těm, co zkusili poradit :-)
Miroslav Kolombo
Liberec, CZ

Uživatelský avatar
KOLEGA
Příspěvky: 365
Registrován: 01 lis 2012, 16:04
Bydliště: Nedaleko Mladé Boleslavi

Re: Instalace na starší PC

#6 Příspěvek od KOLEGA »

No jo ... Automatizace není vždy výhra ... Ale tohle je dobrej topic, je vždycky super, když se ptá někdo, kdo ví co dělá a navíc umí klepnout na zelenou fajfku :D
Zažraný linuxový liberál
---
HTC One V - 512 MB RAM, 1GHz - Android 4.0.3, HTC Sense
Cubie Board - 1GB RAM, 1GHz ARM, Linaro 13.04
Lenovo IdeaPad - 8GB RAM, i5, Linux Mint 13 Maya, Cinnamon 2.0.?

Zamčeno