Integrovaný 3G modem na Toshiba Portege Z930

Problémy a zkušenosti s hardwarem, perifériemi a jejich ovladači
Zamčeno
Zpráva
Autor
boatrider
Příspěvky: 5
Registrován: 10 úno 2014, 15:21

Integrovaný 3G modem na Toshiba Portege Z930

#1 Příspěvek od boatrider »

Zdravím, nainstaloval jsem si linux mint na svůj ntbk, vše proběhlo korektně, jen při připojení přes integrovaný 3G /Toshiba H5321gw/ modem se připojení cca po 10-20s přeruší, mobilní připojení"zmizí" z apletu jakoby ani nebyl modem přítomný. Pak se zase objeví a je možno znovu připojit, takhle to jde stále dokola. Ptám se jako naprostý začátečník, který utekl od win, na co bych se měl podívat případně, setkal-li se někdo s podobným problémem.Děkuji

admin

Re: Integrovaný 3G modem na Toshiba Portege Z930

#2 Příspěvek od admin »

Ahoj,
jediná odpověď... ovladač. Nepíšeš , u jakého operátora jedeš. Nedávno jsem podobný problém řešil, jednalo se o Huawei od Vodafonu, avšak byl k němu dodán soubor s ovladačem, který stačilo nainstalovat. Předpokládám, že máš kvalitní a nevypadávající signál....

menom
Příspěvky: 2781
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Integrovaný 3G modem na Toshiba Portege Z930

#3 Příspěvek od menom »

Pouzivam mobil ako modem, ktory zapajam do usb portu cez kabel.
U mna pomohlo v okne pre Sietove pripojenia na karte Drôtove (Wired) kliknut na "Wired connection 51" a klik na Upravit.
Vo vyskocenom okne Zrusit zaskrtnutu fajku pri Automaticky pripojit a dat Ulozit.

Nevieme ako je ten integrovany modem zapojeny, takze u teba to moze byt aj na karte Mobilne.

V kazdom pripade by si mal skusit vypnut tuto Automaticku funkciu.
Prave tato Automatika je totiz zodpovedna za neustale Odpajanie a Pripajanie aj pri WIFI.
Ja to vypinam aj pre Wired (usb kabel) aj pre vsetky Wifi pripojenia - vsetky siete v dosahu.

Obrázek
Obrázek
.

boatrider
Příspěvky: 5
Registrován: 10 úno 2014, 15:21

Re: Integrovaný 3G modem na Toshiba Portege Z930

#4 Příspěvek od boatrider »

Operátora mám T-mobil, signál je ok, plný ve 3G. Zkusil jsem zrušit automatické připojení, ale je to stejné..Taky si myslím, že by v tom mohl být ovladač, už to že po připojení a následném odpojení se jakoby zařízení mobilní komunikace jakoby ztratí a pak znovu načte, to vypadá jako restart ovladače, jeho znovunačtení. je to sice Toshiba modem, ale neskrývá se za tím nic jiného než erisson H5321gw...

admin

Re: Integrovaný 3G modem na Toshiba Portege Z930

#5 Příspěvek od admin »

No a zkusil si zagooglit ohledně ovladače??

boatrider
Příspěvky: 5
Registrován: 10 úno 2014, 15:21

Re: Integrovaný 3G modem na Toshiba Portege Z930

#6 Příspěvek od boatrider »

Zkusil, ale zatím se úspěch moc nedostavil...:-(

admin

Re: Integrovaný 3G modem na Toshiba Portege Z930

#7 Příspěvek od admin »

Tak se zkus obrátit na zákaznickou linku T-mobile, ke svým zařízením by měl poskytovat i ovladače.... Jako další možnost bych zkusil upgrade kernelu.

boatrider
Příspěvky: 5
Registrován: 10 úno 2014, 15:21

Re: Integrovaný 3G modem na Toshiba Portege Z930

#8 Příspěvek od boatrider »

Zákaznická podpora T-mobile mi nejspíš neporadí, pochbuji že budou mít na tohle ovladače, ten modem je integrovaný v notebooku, jejich je pouze SIM , zkusím ten upgrade.

segfault
Příspěvky: 494
Registrován: 29 dub 2013, 21:25

Re: Integrovaný 3G modem na Toshiba Portege Z930

#9 Příspěvek od segfault »

Fedora 32 MATE 64bit; kernel 5.8.11
CPU: Ryzen 9 3600X (12 core); RAM: 32 GiB

boatrider
Příspěvky: 5
Registrován: 10 úno 2014, 15:21

Re: Integrovaný 3G modem na Toshiba Portege Z930

#10 Příspěvek od boatrider »

Děkuji za odkazy, zdá se že vše funguje jak má, ještě jednou díky!!!

Zamčeno