pripojeni do lokalni windows site

WiFi, drátové sítě atd.
Zpráva
Autor
ulo
Příspěvky: 481
Registrován: 31 říj 2012, 16:08

Re: pripojeni do lokalni windows site

#11 Příspěvek od ulo »

MichalStrnad píše:... pocitac jsem restartoval jen jednou, nedelam restart po kazde zmene, jen restartuji sambu, tak snad to je takto ok.
nechci zneuzivat toto forum na veci, ktere si muzu vygooglovat, ale proste se mi vubec nedari.
...
Děláš to správně, stačí restartovat Sambu :-)
Svým problémem a aktivním řešením naše forum rozhodně nezneužíváš, naopak jsme tu právě od toho, abychom ti v rámci svých možností pomohli.

A nyní k problému, který je zvláštní, ale uvidíme, co se s tím dá dělat:
dej sem, prosím, výpis konfiguráku /etc/samba/smb.conf
a logy Samby (pokud je máš v konfiguráku zapnutý, tak by měl být /var/log/samba/log.nmbd a /var/log/samba/log.smbd
LinuxMint 17.3 KDE (64b) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 8 GB, ATI Radeon HD4350
LinuxMint 17.3 KDE (32b) - DELL Latitude D530

Uživatelský avatar
KOLEGA
Příspěvky: 365
Registrován: 01 lis 2012, 16:04
Bydliště: Nedaleko Mladé Boleslavi

Re: pripojeni do lokalni windows site

#12 Příspěvek od KOLEGA »

Při postování logů můžeš použít pastebin.com
Zažraný linuxový liberál
---
HTC One V - 512 MB RAM, 1GHz - Android 4.0.3, HTC Sense
Cubie Board - 1GB RAM, 1GHz ARM, Linaro 13.04
Lenovo IdeaPad - 8GB RAM, i5, Linux Mint 13 Maya, Cinnamon 2.0.?

ulo
Příspěvky: 481
Registrován: 31 říj 2012, 16:08

Re: pripojeni do lokalni windows site

#13 Příspěvek od ulo »

Hele mám nápad... Co zkusit v terminálu toto:
nejdřív si vytvořit nějaký adresář, kam ten Win stroj připojit, třeba takto

Kód: Vybrat vše

sudo mkdir /media/win
pak zkusit

Kód: Vybrat vše

sudo mount -t cifs //ip_windows_kompu/sdileny_adr_na_tom_win_stroji username=windows_uzivatel,password=heslo_win_uzivatele,workgroup=jmeno_vasi_workgrupy /media/win
Pokud to pojede, tak pak by se to dalo do /etc/fstab, aby bylo připojení na ten sdílecí komp vždy po startu Mintu.
LinuxMint 17.3 KDE (64b) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 8 GB, ATI Radeon HD4350
LinuxMint 17.3 KDE (32b) - DELL Latitude D530

MichalStrnad
Příspěvky: 15
Registrován: 14 úno 2014, 17:58
Kontaktovat uživatele:

Re: pripojeni do lokalni windows site

#14 Příspěvek od MichalStrnad »

diky moc vsem za snahu pomoci. tak nakonec pomohl nekolikaty restart pocitace :-)
kazdopadne se na to jeste podivam. protoze mi to fakt prijde jako zahada.
jeste jsem navic restartoval jeden z windows compu. ale to se mi nezda, ze by to takto ovlivnovalo ze nemuzu videt celou sit.
jeste jednou vam moc vsem dekuji.

jeste doplnim cerstvy postreh. prave jsem take instaloval WIN 8.1 na jiny pocitac. a rozhodne to nebylo bez problemu. paradoxne mi prislo, ze Linux instalace rozpoznala uplne vse.

na svem notebooku mam take Mint, byl jsem v zahranici, kde jsem si poridil USB klicenkovy 3G modem, na kterem bylo uvedeno Windows, Mac os.
vlozil jsem to do Mintu a behem 2 minut vse automaticky hotovo a pripojeno (libilo se mi jak jsou zde jiz predpripraveny profily pro jednotlive mobilni operatory atd). u Windows, instalace ovladacu, restarty a neustale problemy.

takze jsme za Mint moc moc rad.

ulo
Příspěvky: 481
Registrován: 31 říj 2012, 16:08

Re: pripojeni do lokalni windows site

#15 Příspěvek od ulo »

No je to mozny, ze pomohl ten restart Win kompu. Windows jsou svym nekdy nevypocitatelnym chovanim potvory. Kazdopadne si to budu pamatovat , kdyby mi to nekdy nechtelo fungovat :-)
LinuxMint 17.3 KDE (64b) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 8 GB, ATI Radeon HD4350
LinuxMint 17.3 KDE (32b) - DELL Latitude D530

Uživatelský avatar
KOLEGA
Příspěvky: 365
Registrován: 01 lis 2012, 16:04
Bydliště: Nedaleko Mladé Boleslavi

Re: pripojeni do lokalni windows site

#16 Příspěvek od KOLEGA »

Tak teda gratuluji, já už myslel, že to fungovat nebude ... A bude to jedna z těch mála nevyřešených záhad ... Každopádně je vidět, že Mint se sítí nemá zásadní problém ...
Zažraný linuxový liberál
---
HTC One V - 512 MB RAM, 1GHz - Android 4.0.3, HTC Sense
Cubie Board - 1GB RAM, 1GHz ARM, Linaro 13.04
Lenovo IdeaPad - 8GB RAM, i5, Linux Mint 13 Maya, Cinnamon 2.0.?

MichalStrnad
Příspěvky: 15
Registrován: 14 úno 2014, 17:58
Kontaktovat uživatele:

Re: pripojeni do lokalni windows site

#17 Příspěvek od MichalStrnad »

tak se mi to stalo znovu. z niceho nic nevidim okolni pocitace. Nevim jestli je reseni chodit po jednotlivych WIN compech a zkouset je restartovat.

dale mi prestalo fungovat pripojeni na vzdalenou WIN plochu pres Remmina Remote Desktop.
skonci to hlaskou Unable to connect RDP server ...
pritom na ten server si normalne pingnu, takze predpokladam, ze neni problem firewall. navic jsem nic nemenil. nic nenastavoval. fungovalo to a ted ne.

MichalStrnad
Příspěvky: 15
Registrován: 14 úno 2014, 17:58
Kontaktovat uživatele:

Re: pripojeni do lokalni windows site

#18 Příspěvek od MichalStrnad »

tak tu remminu jsem vyresil. nesouviselo to s tim
http://stackoverflow.com/questions/1182 ... th-remmina

ulo
Příspěvky: 481
Registrován: 31 říj 2012, 16:08

Re: pripojeni do lokalni windows site

#19 Příspěvek od ulo »

Zkus tedy ještě v terminálu tu metodu, jak jsem psal výše se sudo mount -t cifs...
LinuxMint 17.3 KDE (64b) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 8 GB, ATI Radeon HD4350
LinuxMint 17.3 KDE (32b) - DELL Latitude D530

MichalStrnad
Příspěvky: 15
Registrován: 14 úno 2014, 17:58
Kontaktovat uživatele:

Re: pripojeni do lokalni windows site

#20 Příspěvek od MichalStrnad »

tak opet pomohlo restartovani jednoho z Win pocitacu. to fakt nechapu. pochopil bych kdybych se nedostal na konkretni pocitac, ale ze nevidim celou sit a pomuze restart jednoho konkretniho pocitace, abych videl celou sit, to jde mimo me chapani :-)

Zamčeno