Hotspot v LM 15

WiFi, drátové sítě atd.
Zpráva
Autor
ulo
Příspěvky: 481
Registrován: 31 říj 2012, 16:08

Re: Hotspot v LM 15

#11 Příspěvek od ulo »

Tak zase vymaž to, co jsi dopsala v tom /etc/network/interfaces a restartuj sit prikazem v terminalu:

Kód: Vybrat vše

sudo service networking restart
Je divné, že ti po zásahu do konfigurace sítě přestalo fungovat připojování externího disku a vzhled prostředí, nemá to s tím souvislost. Zkusil bych tedy jít podle toho druhého návodu, jak ti tu někdo už vložil. Nejdřív bych ale vše, co jsi dělala v tom prvním návodu (zejména všechny úpravy konfiguračních souborů), vrátil do původního stavu, protože ty návody nemusí mít stejné kroky a postupy.
Co se týče bodu obnovení a zálohy systému, tak o tom máme návody na naší Wiki: http://wiki.linux-mint-czech.cz/doku.ph ... ni_systemu
Za sebe mohu doporučit ten Systemback, co je uveden na Wiki u bodu obnovení, a který je popsán i na našem webu: http://www.linux-mint-czech.cz/systemba ... nux-mintu/
LinuxMint 17.3 KDE (64b) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 8 GB, ATI Radeon HD4350
LinuxMint 17.3 KDE (32b) - DELL Latitude D530

svetluskacb
Příspěvky: 11
Registrován: 19 říj 2013, 17:35

Re: Hotspot v LM 15

#12 Příspěvek od svetluskacb »

Všechno jsem vrátila, tak jak to bylo původně, ale stále je to rozhašené....externí disk jsem připojila pomocí ntfs config, při kopírování dat se mi to několikrát seklo. Při prvním vypnutí natvrdo tlačítkem (nic jiného s tím nešlo dělat - IT Crowd - vypnout/zapnout :-) mi to vypsalo, že mám počkat, přeskočit připojování nebo upravit manuálně - dala jsem přeskočit připojování a k mému překvapení (během chvíle několikáté) se srovnalo uživatelské prostředí, disk mi to načetlo...jen se to stále seká při kopírování na disk. Tak nevím, kde jsem udělala chybu, když jsem postupovala přesně podle návodu. Nebylo to něco na způsob nouzového režimu ve Windows? Teď už v NB nemám žádná data, tak si můžu "hrát"...přinejhorším to celé přeinstaluju :-D Jooo a moc děkuju za trpělivost :-*

ulo
Příspěvky: 481
Registrován: 31 říj 2012, 16:08

Re: Hotspot v LM 15

#13 Příspěvek od ulo »

Zvláštní chování systému. Pokud tam nic nemáš tak bych to asi přeinstaloval, páč kdoví jak to je ted rozhašené. No a po té čisté instalaci a svém nastavení bych hned udělal ten bod obnovení, aby se po případném dalším rozhašení nemusel zase systém přeinstalovávat. Kdyžtak sem pak ohledně hotspotu zase napiš, kdybys to zkoušela dál. Zatím přeju ať se tu daří poznávat Mint ;-)
LinuxMint 17.3 KDE (64b) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 8 GB, ATI Radeon HD4350
LinuxMint 17.3 KDE (32b) - DELL Latitude D530

svetluskacb
Příspěvky: 11
Registrován: 19 říj 2013, 17:35

Re: Hotspot v LM 15

#14 Příspěvek od svetluskacb »

Jj, děkuji :-* přeinstaluju to a ještě to jednou zkusím podle toho návodu a napíšu, jestli se mi to povedlo...každopádně mám v plánu pak nainstalovat LM 13 - tam je to jednodušší :-)

Zamčeno