Pokazil se Dualboot

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1395
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Pokazil se Dualboot

#81 Příspěvek od alojz »

...trusted platform module...ma pristup na internet,a zabrani instalaciu ineho OS na kompjuter,okrem win...v skratke...horsie je,ze nikto tu nevie ake kroky robi otazkovatel...v opacnom pripade by som navrhol na skusku 18.04 LTS,je dost acerovzdorny...
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2792
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Pokazil se Dualboot

#82 Příspěvek od Ventero1 »

Jinak, dale v tom odkazovanem vlaknu je nacrtnut navod, jak to udelat s pouzitim zavadece treti strany - rEFInd nebo rEFIt - ted uz nevim presne.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

JayCube26
Příspěvky: 43
Registrován: 14 čer 2020, 21:08

Re: Pokazil se Dualboot

#83 Příspěvek od JayCube26 »

No, podle tohoto to vypadá jako kdyby instalace nikdy neproběhla 🤷‍♂️ PS: tu fotku jsem právě fotil z mobilu, takže to není žádná kvalita, doufám aspoň že to jde přečíst.
Přílohy
IMG_20200622_232407-min.jpg

menom
Příspěvky: 2781
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Pokazil se Dualboot

#84 Příspěvek od menom »

.

Len ty tam nemas /dev/mmcblk0p1
ale kde je ten efi oddil ukaze

Kód: Vybrat vše

lsblk
Podla toho zamenit v prikaze mmcblk0p1
za ten oddil z vypisu lsblk
.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2792
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Pokazil se Dualboot

#85 Příspěvek od Ventero1 »

Ach jo chlape - absolutni zaklad je pozorne cist. Mas tady i tam napsano, ze si mas nejdriv zjistit znaceni toho oddilu a ze to nejspis bude /dev/sda1 namisto /dev/ mmc~
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

JayCube26
Příspěvky: 43
Registrován: 14 čer 2020, 21:08

Re: Pokazil se Dualboot

#86 Příspěvek od JayCube26 »

Hmmmm, už začínám pomalu chápat... Opravdu se omlouvám že vám to tak ztěžuju 😔

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2792
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Pokazil se Dualboot

#87 Příspěvek od Ventero1 »

Jeste neni jiste, zda ma LM tez slozku "ubuntu" - to by se pak muselo najit nebo jinak zjistit co ta slozka obsahuje a hledat, jak je pojmenovano umisteni v LM. Nebo logicky odvodit - treba tam bude slozka "mint" nebotakneco ...
Proste je treba alternovat - ne vse je vzdy uplne stejne a to uz chce pokrocilejsi znalosti a schopnost logicky odvozovat ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

JayCube26
Příspěvky: 43
Registrován: 14 čer 2020, 21:08

Re: Pokazil se Dualboot

#88 Příspěvek od JayCube26 »

No, zkusil jsem všechno (přepisovat) a jediné k čemu jsem došel, je vytvoření složky efi na ploše (nevím jak,ale prostě se tam vytvořila). Terminál mi neustále psal "cannot create directory, File Exists"
a i když jsem šel do Boot Menu, stále vidím jen Windows...

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2792
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Pokazil se Dualboot

#89 Příspěvek od Ventero1 »

To nevím, co jsi dělal, že jsi vytvořil složku EFI na ploše - nejspíš úplně nevíš, co vlastně děláš - zkusil jsi to vytváření složek a kopírování pomocí grafických programů? - tam by jsi to měl přehlednější ...
Možná by bylo lepší, kdyby ti někdo pomohl.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

JayCube26
Příspěvky: 43
Registrován: 14 čer 2020, 21:08

Re: Pokazil se Dualboot

#90 Příspěvek od JayCube26 »

Upřímně, jsem celej zmatenej. Teď jsem se díval na nějaké videa a asi zkusím jít do toho BIOSu a zde přidat ten Linux. Aktuálně jsem ale v Live verzi Mintu a hledal jsem to "EFI" ve složkách, kde na mě číhala složka "BOOT", jestli jsem při smyslech, tak si logicky myslím, že zde by měl být bootx64.efi, grubx64.efi a shimx64.efi. Poslední jmenovaný zde ale není. Nemůže to nějak souviset? Jestli ne tak fakt tomu vůbec nerozumím :DD

Zamčeno