Gimp - PPA repozitář

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zamčeno
Zpráva
Autor
Fargotroniac
Příspěvky: 52
Registrován: 13 čer 2013, 19:58

Gimp - PPA repozitář

#1 Příspěvek od Fargotroniac »

Ahoj,

Tak dneska se podařilo zprovoznění Linux Mint Cinnamon 20 na notebooku. Na používané aplikace se mi podařilo sehnat PPA repozitáře, abych neběžel na starší verzi. Ale nedaří se mi najít pro Gimp. Netušíte, zda existuje nějaký oficiálně repozitář pro Gimp?

Dodatek: Netuší někdo, jestli lze PSD soubor nějak převést aby fungoval pro GIMP? Gimp sice PSD soubor otevře, ale má poškozené obrázky.

Uživatelský avatar
akojak
Příspěvky: 613
Registrován: 01 dub 2020, 22:22

Re: Gimp - PPA repozitář

#2 Příspěvek od akojak »

Fargotroniac píše: 27 črc 2020, 15:27 Ahoj,

Tak dneska se podařilo zprovoznění Linux Mint Cinnamon 20 na notebooku. Na používané aplikace se mi podařilo sehnat PPA repozitáře, abych neběžel na starší verzi. Ale nedaří se mi najít pro Gimp. Netušíte, zda existuje nějaký oficiálně repozitář pro Gimp?

Dodatek: Netuší někdo, jestli lze PSD soubor nějak převést aby fungoval pro GIMP? Gimp sice PSD soubor otevře, ale má poškozené obrázky.
Stabilnú verziu Gimpu si môžeš stiahnuť z oficiálneho repozitára v Synapticu.
https://www.gimp.org/

Inak aká je bezpečnosť a dôveryhodnosť PPA? Hlavne ked sa seknú a dokaličia ti systém? Ja nemám ani jeden ale programy mám.....

Nasledovné programy pracujú s PSD:
Converseen
FF Multi Converter
Xnview

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 759
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: Gimp - PPA repozitář

#3 Příspěvek od labeent »

O Gimpu je psáno zde:

Kód: Vybrat vše

https://www.linux-mint-czech.cz/2020/05/gimp-2-10-x/
Tak to můžeš vyzkoušet. Jinak v Mintu 20 je verze 2.10.18, což není špatné.
Obrázek

Fargotroniac
Příspěvky: 52
Registrován: 13 čer 2013, 19:58

Re: Gimp - PPA repozitář

#4 Příspěvek od Fargotroniac »

Tak převod jsem nakonec vyřešil. Na PC kluka jsem si to otevřel ve Photoshopu a co jsem potřeboval (kódy barev a podobně) jsem si opsal a obrázek vytvořil znovu.

U těch PPA je to asi na větší diskuzi. Repozitáře systému jsou občas staršího data než je aktuální verze systému. Jenže aktuální verze aplikace může občas vyřešit chybu aplikace. Pokud to nechám na repozitářích systému, tak na novou verzi můžu čekat až do vydání novějšího Mintu.

Fargotroniac
Příspěvky: 52
Registrován: 13 čer 2013, 19:58

Re: Gimp - PPA repozitář

#5 Příspěvek od Fargotroniac »

Já vím, ale řešit Photoshop v Linuxu kvůli tomu, že jednou za Uherský rok potřebuji udělat obrázek. :D I tak vyšlo rychleji půjčit si NTB kluka, opsat si kódy barev a udělat to znovu. Alespoň jsem opravil nějaké ty resty. :)

kamowski

Re: Gimp - PPA repozitář

#6 Příspěvek od kamowski »

Fargotroniac píše: 28 črc 2020, 04:48 ... a co jsem potřeboval (kódy barev a podobně) jsem si opsal a obrázek vytvořil znovu...
možno niečo takéto: Paletti ?
neskúšal som to ;)

Fargotroniac
Příspěvky: 52
Registrován: 13 čer 2013, 19:58

Re: Gimp - PPA repozitář

#7 Příspěvek od Fargotroniac »

Jo, to by asi pomohlo. Zapamatuji si pro příště. :)

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1396
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Gimp - PPA repozitář

#8 Příspěvek od alojz »

AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

Zamčeno