vysoká spotřeba baterie

Problémy a zkušenosti s hardwarem, perifériemi a jejich ovladači
Zpráva
Autor
segfault
Příspěvky: 494
Registrován: 29 dub 2013, 21:25

Re: vysoká spotřeba baterie

#11 Příspěvek od segfault »

Kód: Vybrat vše

unzip amd<tab>
chmod u+x amd<tab>run
sudo ./amd<tab>run
Fedora 32 MATE 64bit; kernel 5.8.11
CPU: Ryzen 9 3600X (12 core); RAM: 32 GiB

ulo
Příspěvky: 481
Registrován: 31 říj 2012, 16:08

Re: vysoká spotřeba baterie

#12 Příspěvek od ulo »

Popř. zkusit pri instalaci postupovat podle našeho návodu na wiki:
http://wiki.linux-mint-czech.cz/doku.ph ... cu_ati-amd

- posláno z tydlyfounu přes Tapatalk, omluvte tedy překlepy -
LinuxMint 17.3 KDE (64b) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 8 GB, ATI Radeon HD4350
LinuxMint 17.3 KDE (32b) - DELL Latitude D530

don-leo
Příspěvky: 28
Registrován: 02 kvě 2014, 06:27

Re: vysoká spotřeba baterie

#13 Příspěvek od don-leo »

pánové díky za čas a snahu, ale asi jsem si vzal moc velké sousto. hledal jsem linux, který nainstaluju a pro moje potřeby (net, filmy, mail, fotky) bude fungovat bez toho, abych trávil u opravování chyb tolik času. mint tak funguje až na to sledování filmů přes hdmi do TV.
takže zatím to nechám, jak to je....to segfault: jestli se to zadává do toho terminálu, tak jsem to bud zadal špatně, nebo mi to neběhá...to ulo: myslím, že ta moje karta bude z těch novějších, ale i tak je ten návod pro mě jako pokročilého uživatele (pro tebe možná BFU) moc složitej. už vás nebudu obírat o čas....
na příštím ntb budu mít linux zase, ale nechám si poradit, který ntb, aby běhalo vše co potřebuju...

segfault
Příspěvky: 494
Registrován: 29 dub 2013, 21:25

Re: vysoká spotřeba baterie

#14 Příspěvek od segfault »

A co jsi tam zadal?
Fedora 32 MATE 64bit; kernel 5.8.11
CPU: Ryzen 9 3600X (12 core); RAM: 32 GiB

don-leo
Příspěvky: 28
Registrován: 02 kvě 2014, 06:27

Re: vysoká spotřeba baterie

#15 Příspěvek od don-leo »

Zadal jsem tam to co jsi napsal do tabulky kód. Nejsem IT, takže nerozumím IT jazyku. To co je pro vás běžné, není běžné pro mě.

admin

Re: vysoká spotřeba baterie

#16 Příspěvek od admin »

To nemá s "IT jazykem" nic společného. Je to naprosto běžná práce a naprosto běžné příkazy v terminálu. Než si s Linuxem něco začneš, tak by bylo vhodné se seznámit alespoň s jeho základy, tzn. si něco přečíst, naučit a vyzkoušet (kdyby sis přečetl odkaz, co Ti napsal ulo, musel si na to přijít). Materiálu je o tom na našem webu více než dost.

Co se týká výše uvedeného příkazu: <tab> vyjadřuje název staženého souboru, který tam při práci s terminálem dostaneš stiskem klávesy <tab>.
O terminálu je na webu celý seriál . Doporučuji Ti ho si přečíst.

don-leo
Příspěvky: 28
Registrován: 02 kvě 2014, 06:27

Re: vysoká spotřeba baterie

#17 Příspěvek od don-leo »

ok, díky...jak jsem psal, vzal jsem si asi moc velké sousto...něco jsem pročetl, ale všeobecně, podle toho jsem zvolil LM skořice, s tím, že na přechod z oken je jako jeden z nejlepších...prostě nemám tolik času hledat na forech...

segfault
Příspěvky: 494
Registrován: 29 dub 2013, 21:25

Re: vysoká spotřeba baterie

#18 Příspěvek od segfault »

Tak ještě připomenu, že tabulátorem se automaticky doplňují názvy. <tab> tedy znamená, že má následovat stisk tabulátoru, který doplní zbytek textu, aby se člověk neupsal.
Fedora 32 MATE 64bit; kernel 5.8.11
CPU: Ryzen 9 3600X (12 core); RAM: 32 GiB

don-leo
Příspěvky: 28
Registrován: 02 kvě 2014, 06:27

Re: vysoká spotřeba baterie

#19 Příspěvek od don-leo »

Jo díky. Přečtu si ten seriál o terminálu, Koukal jsem, že je tu několik dílů.

ulo
Příspěvky: 481
Registrován: 31 říj 2012, 16:08

Re: vysoká spotřeba baterie

#20 Příspěvek od ulo »

Mam pocit ze je v menu i klikaci moznost jak nainstalovat graf.ovladace - nejsem ted u kompu a navic nemam skorici tak nemuzu potvrdit svou domnenku.

- posláno z tydlyfounu přes Tapatalk, omluvte překlepy -
LinuxMint 17.3 KDE (64b) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 8 GB, ATI Radeon HD4350
LinuxMint 17.3 KDE (32b) - DELL Latitude D530

Zamčeno