Caja - chybí ikona, nezobrazuje soubory na desktopu

Diskuze o ostatních prac. prostředích (MATE, Xfce, ...)
Zpráva
Autor
Halabala
Příspěvky: 7
Registrován: 06 bře 2023, 09:05

Caja - chybí ikona, nezobrazuje soubory na desktopu

#1 Příspěvek od Halabala »

Zdravím,
mám nainstalovaný browser Caja, ale chybí mi ikona na spodním menu. Na ploše se nezobrazují soubory, které jsou v adresáři Plocha.

Mám Mint Mate.

Díky moc.

H.

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1395
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Caja - chybí ikona, nezobrazuje soubory na desktopu

#2 Příspěvek od alojz »

...browser/prehliadač/ CAJA bez teba nedá ikonu na spodné menu,ked to ty tam nedas,tak to tam nebude...spodné menu je č0???...
...CAJA je suborovy manažér/file manager-zahranične/,predvolené pre pracovné prostredie MATE,nie browser...celkom na spodku je zas mate panel,máš to tam???... :roll: :oops: :lol:
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

Halabala
Příspěvky: 7
Registrován: 06 bře 2023, 09:05

Re: Caja - chybí ikona, nezobrazuje soubory na desktopu

#3 Příspěvek od Halabala »

OK - Caja je file manager - máš pravdu.
OK - Spodnímu menu je nejspíš říká Mate Panel.
Caja beze mě nedá ikonu na spodné menu - fakt díky za info - proto jsem sem postnul ten dotaz. Takže ti děkuju i když mi tvoje reakce opravdu v ničem nepomohla. Jestli takhle vypadá tolik vychvalovaná podpora komunity, tak je to fakt pecka. Nejsem úplný idiot - mám dvě vysoké školy, mluvím korejsky. Jenom s linuxem pracuju teprve týden. Místo aby tu někdo napsal čtyři kroky, jak vložim tu ikonu na panel, tak tu hned od začátku musím čelit těmhle výlevům namyšlených znalců jako jsi ty, co si honěj brko smajlíkama a tunou otazníků a poraděj úplný h...no. Ach jo.

RadekD
Příspěvky: 315
Registrován: 19 lis 2012, 19:28
Bydliště: Nedaleko Vyškova

Re: Caja - chybí ikona, nezobrazuje soubory na desktopu

#4 Příspěvek od RadekD »

Nevím jak v Mate, v Cinnamonu stačí v hlavním menu kliknout pravým na aplikaci a vyskočí nabídka mj. "Přidat na panel...". Do panelu si ikony přidává každý sám, podle toho co potřebuje. Ani ve woknech nemáš na panelu automaticky všechno, byl by z toho jen zmatek.
Místo abys napsal, co jsi zkoušel, začneš hned odpověď napadat. Když máš dvě vysoké a umíš korejsky, měl bys být taky schopen použít vyhledávání - ve fóru i na netu - ne hned nadávat. Taky mám vysokou, korejsky neumím, ba ani pořádně anglicky, protože je mi skoro 70, ale toto je první, co dělám, než položím dotaz. S takovým přístupem ochota pomáhat rychle klesá.
Acer Swift1, N4200 2.5 GHz max., 4GB RAM, 64+250GB SSD, Intel graphic, Debian 12 Cinnamon
Intel NUC, Celeron J3455, 4GB RAM, 256GB SSD, Debian 11 server, LAMP...
AS8940G, Intel i7 ..., LM19 xfce

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2791
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Caja - chybí ikona, nezobrazuje soubory na desktopu

#5 Příspěvek od Ventero1 »

Halabala píše: 06 bře 2023, 22:00 OK - Caja je file manager - máš pravdu.
OK - Spodnímu menu je nejspíš říká Mate Panel.
Caja beze mě nedá ikonu na spodné menu - fakt díky za info - proto jsem sem postnul ten dotaz. Takže ti děkuju i když mi tvoje reakce opravdu v ničem nepomohla. Jestli takhle vypadá tolik vychvalovaná podpora komunity, tak je to fakt pecka. Nejsem úplný idiot - mám dvě vysoké školy, mluvím korejsky. Jenom s linuxem pracuju teprve týden. Místo aby tu někdo napsal čtyři kroky, jak vložim tu ikonu na panel, tak tu hned od začátku musím čelit těmhle výlevům namyšlených znalců jako jsi ty, co si honěj brko smajlíkama a tunou otazníků a poraděj úplný h...no. Ach jo.
RadekD píše: 07 bře 2023, 07:59 Nevím jak v Mate, v Cinnamonu stačí v hlavním menu kliknout pravým na aplikaci a vyskočí nabídka mj. "Přidat na panel...". Do panelu si ikony přidává každý sám, podle toho co potřebuje. Ani ve woknech nemáš na panelu automaticky všechno, byl by z toho jen zmatek.
Místo abys napsal, co jsi zkoušel, začneš hned odpověď napadat. Když máš dvě vysoké a umíš korejsky, měl bys být taky schopen použít vyhledávání - ve fóru i na netu - ne hned nadávat. Taky mám vysokou, korejsky neumím, ba ani pořádně anglicky, protože je mi skoro 70, ale toto je první, co dělám, než položím dotaz. S takovým přístupem ochota pomáhat rychle klesá.
Rád bych zbrzdil a oboustranně vynechal tu útočnou notu. Tedy věcně:
Halabala:
Obdržel jsi jednu reakci od jednoho uživatele ( který takto reaguje celkem obvykle a ne proto, že je namyšlený znalec, ale asi proto, že je Maďar ;) - promiň Alojz - musel jsem si trochu rejpnout :) ) a na ten popud jsi tu tak trochu napadl celé fórum.
Nutno však částečně souhlasit s RadekD - u Alojze také kolikrát přesně nevím, jak to myslí, ale zdá se, že narážel na totéž - ta otázka opravdu není moc dobře položená. Ten styl je opravdu hodný tvého pseudonymu, který jsi si vybral, což je opravdu tristní, pokud se tu nakonec holedbáš 2ma VŠ.

Z toho tedy usuzuji, že i držitel X dokladů o X vzděláních by si měl přečíst základní pravidla a pokyny pro koexistenci v této komunitě, pokud nedisponuje dostatečným espritem, aby to věděl přirozeně sám.

Takže zkus to znovu, trochu to upřesni a pokud to bude složité popsat (někdy je těžké se orientovat ve specifickém názvosloví), tak třeba dej screenshot, aby nám bylo jasné o co přesně jde ..
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1395
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Caja - chybí ikona, nezobrazuje soubory na desktopu

#6 Příspěvek od alojz »

...rejpnuti prominuto...
.obrazok č.1,krok prvý
Snímka obrazovky 2023-03-07 14-35-14_mate1.jpg
...potom budu kroky o usporiadaní ikon na spodnom panely... :shock: :roll: :idea:
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

Halabala
Příspěvky: 7
Registrován: 06 bře 2023, 09:05

Re: Caja - chybí ikona, nezobrazuje soubory na desktopu

#7 Příspěvek od Halabala »

Obrázek

Halabala
Příspěvky: 7
Registrován: 06 bře 2023, 09:05

Re: Caja - chybí ikona, nezobrazuje soubory na desktopu

#8 Příspěvek od Halabala »

A supi se slétli na mršinu... OK, chlapi. I když jsem mluvil o komunitě, moje reakce se týkala pouze a jen alojzovy odpovědi. Takže se komunitě omlouvám. Za mě: moje reakce byla adekvátní úrovni a kvalitě alojzova příspěvku. Jen pro připomenutí:

Přišel jsem pln nadšení.
Položil jsem jednoduchou otázku.
Poděkoval jsem.

Z alojzovy odpovědi jsem byl upřímně v šoku. Sjíždím dost stavební diskuze, protože opravuju barák a tohle přesně je ten typ nicneříkajících příspěvků, kterejma se člověk musí brodit jak bahnem, aby našel nějakou kloudnou informaci. Taky už nejsem nejmladší a kýbl smajlíků mi přijde infantilní a trojitá interpunkce je agresivní. Vzalo mě to, protože to byla první reakce na moji první otázku na fóru, po x hodinách pátrání na netu. Nevypisoval jsem se, protože jsem vyzkoušel úplně všechno, co jsem vypátral a co by logicky mohlo vést ke kýženému výsledku. Když alojzovi nerozumíš ani ty, jak mu má rozumět začátečník?

Caja byla předinstalovaná a všechno bylo OK. Zkusil jsem ji vyměnit za Nemo, protože mi to úplně nevyhovuje. Chci mít defaultně nastavené hledání v souborech, abych kvůli tomu nemusel stále rozklikávat menu. A taky chci defaultně nastavit List zobrazení místo Ikon. Jestli to dobře chápu u Caja to moc nastavovat nejde. S odinstalováním Caja se přestalo na desktopu zobrazovat soubory, které jsou v adresáři desktop a zmizela ikona Caja z panelu. Nemo jsem nerozchodil, tak jsem znovu nainstaloval Caja.

Radkovi: Jasně, že jsem si zkoušel procházet tohle forum, přečetl jsem si manuál z mint webu, hledal jsem nějaký popis jak se co jmenuje - a nenašel, mám stažený seznam základních příkazů, atd. Víš Radku, bylo mi jasný, že se o tom linuxu budu muset něco naučit, i když tohle mám být uživatelsky přívětivá distribuce. Problém je, že pro začátečníky toho k dispozici moc není.

Jasně, že jsem zkusil Add to panel, ale Caja není ve výběru, i když nainstalovaná je, jde otevřít jen ze Software manageru, což je samozřejmě voser. File Browser jsem si nevymyslel: přesně tohle se objeví, když dám Caja do vyhledání v nainstalovaných programech.

Teď už jste tu tři z 'napadené komunity'. Když z toho všeho textu, který jste mi v tomhle vláknu dohromady napsali odfiltruju všechny informace o mě, o mém útoku na komunitu, o úrovni mé reakce, o mém nicku, a hromádky moralizování, tak jediné dvě věci dávají smysl: "ta otázka není úplně dobře položená, zkus to znovu" "když se ti to blbě popisuje, dej sem printscreen" za to upřímě a bez ironie díky, Ventero1. To by úplně stačilo jako odpověď.

Printscreen mám připravený, asi bych se teď zeptal, jak ho jednoduše přilepit do postu, protože ani jeden návod co jsem zkusil nefunguje, ale nechci tu nikomu nabíjet, abych se zase dozvěděl jakej jsem.

Alojz mě mezitím předběhl svým názorným návodem... Opravdu krásně zabalené plivnutí.

Chápu, znáte se tu navzájem léta, nikdo mě nenutil si linux instalovat, ani se přihlásit do tohodle fora, radíte tu dobrovolně, zadarmo. To všechno beru. Ale nejste tak príma chlapíci, jak si myslíte. Chráníte jeden druhého to je hezké, ale slušelo by vám trocha sebereflexe. A jedna upřímná rada: vyberte si na komunikaci se začátečníkama někoho jiného než alojze.
No nic, nesedlo si to, ale aspoň jsem to tady zkusil.

menom
Příspěvky: 2781
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Caja - chybí ikona, nezobrazuje soubory na desktopu

#9 Příspěvek od menom »

.
Printscreen mám připravený, asi bych se teď zeptal, jak ho jednoduše přilepit do postu, protože ani jeden návod co jsem zkusil nefunguje


Cau, nazorny priklad ako pridat obrazok je v odkaze. Podporované formáty su PNG a JPG do velikosti 2 MiB.
viewtopic.php?t=6842

Ja napriklad Mate nepouzivam preto je lepsie, ked sa ozve niekto kto aktualne pouziva, aj tak skusim poradit.
Jasně, že jsem zkusil Add to panel, ale Caja není ve výběru, i když nainstalovaná je

V tomto pripade mozno skusit odinstalovat problematicky program aj s konfiguracnimi subormi zadanim prikazu do terminalu
s pouzitim parametru purge:

Kód: Vybrat vše

sudo apt purge caja

Ked to prebehne, tak znova nainstalovat caja a skusit pridat do panelu.

.
.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2791
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Caja - chybí ikona, nezobrazuje soubory na desktopu

#10 Příspěvek od Ventero1 »

Otázka je, zda tam pořád není ten blok pro nové uživatele, co se týče nahrání příloh. Nezaznamenal jsem dosud zpětnou vazbu, že by to admin poupravil.

Úplně přinejhorším to dej na nějakou službu - ctrlv.cz
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Zamčeno