Vymazání disku s W10 přes Lubuntu a gparted

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zpráva
Autor
menom
Příspěvky: 2781
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Vymazání disku s W10 přes Lubuntu a gparted

#11 Příspěvek od menom »

.

To je spravna poznamka, hadam to je eMMC a nie nejaka sd karta.

Niektore stroje pre windows vyzadovali mat radic disku prepnuty na raid, co pamatam .....

.
.

Uživatelský avatar
stani
Příspěvky: 511
Registrován: 14 srp 2015, 11:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymazání disku s W10 přes Lubuntu a gparted

#12 Příspěvek od stani »

Ventero1: jasně, na tom Aceru (z kterého je první obrázek) jsem to ani nezkoušel, abych špatně nedopadl.

Zkouším to teď na jiném, s tím 32 GB eMMC, instalace Tiny Windows (už jsem je instaloval na jiné PC), 32 GB bohatě stačí. Problém ale je, že v tom PC je toto jediný disk. :D

Jo, právě jsem zkoušel i tento postup, ale bohužel nefunguje to - načte to ty drivery, ale nic se nestane.
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci. stani.1blog.cz

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1395
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Vymazání disku s W10 přes Lubuntu a gparted

#13 Příspěvek od alojz »

V BIOS/UEFI Secure boot je disabled, a tento disk tam není vidět.
...teraz akoze co chces instalovat???...asi win...tak secure boot zapni... :oops: :oops: :oops:
...alebo uz asi isto sa v tom strácam...kolko eMMC más este v kompe???... :? :roll: :evil: :evil: :evil:
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

Uživatelský avatar
stani
Příspěvky: 511
Registrován: 14 srp 2015, 11:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymazání disku s W10 přes Lubuntu a gparted

#14 Příspěvek od stani »

Secure boot zapnut, nic to nepomohlo. Disk je tam jen jeden, píši to výše.

Ještě v tom Gparted vidím možnost "Manage flags", to by pomohlo?

screen008.jpg
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci. stani.1blog.cz

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2791
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Vymazání disku s W10 přes Lubuntu a gparted

#15 Příspěvek od Ventero1 »

Podivej se na stranky vyrobce ntb nebo mobo - tam by mel byt spravny driver. Pripadne poresime via support vyrobce.

Manage flags s tim take nema nic spolecne ani nic jineho, co muzes udelat v gparted ..

Ale tohle se ti u toho druheho PC s diskem nvme skoro jiste nestane.

Vymazani disku nema nic spolecneho s tim, zda ho system vidi nebo ne. To je opravdu otazka ciste ovladace sbernice ci disku a u emmc to je celkem znama vec, ze je v sobe instalator win nema ..

Co je Tiny Windows - mas nejaky link na stazeni?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
stani
Příspěvky: 511
Registrován: 14 srp 2015, 11:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymazání disku s W10 přes Lubuntu a gparted

#16 Příspěvek od stani »

No jo, ono se jedná o toto, vytáhnul jsem to ze šuplíku :lol: Na to už nic neseženu (ostatně jsem zkoušel už pohledat). Byly tam W10, teď tam nemám nic... :(

Ještě mě napadá zkusit nainstalovat ten Lubuntu a pak znovu zkusit tu instalačku Win.

Tiny W - viz můj odkaz v podpisu na můj blog. Právě teď připravuji článek o různých možnostech instalace, (z USB fleš, rovnou z PC, apod.), nejnovější SeamlessOS 11 Moment 3 je pecka.
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci. stani.1blog.cz

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1395
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Vymazání disku s W10 přes Lubuntu a gparted

#17 Příspěvek od alojz »

...v minulosti som instaloval linux na eMMC kartu,niekde som navod aj napisal... :idea: :idea: :idea: ...mozno pomoze...mozno nie... :roll: :roll: :roll: ...pamatam,ze boli mensie neprijemnosti... :shock: :shock: :shock:
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2791
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Vymazání disku s W10 přes Lubuntu a gparted

#18 Příspěvek od Ventero1 »

Každopádně je třeba, jestli je to touché, najít dobový RST driver a ne pro 12th generaci, když Cherry Trail bude odpovídat tak 6.-8. - zpropadenej Intel jak překopal ten downloadcentre, že už polovinu driverů u nich nenajdeš. Dementi jedni!

Prostě zkusit ještě pohledat a zkoušet jiné starší verze.

Dostaneš se do nastavení FW toho strojku? Že by jsi vypnul tu fičúru, jak je v tom návodu?

Ale jak jsem psal - u toho PC s nvme se to skoro jistě nestane a hlavně tam budeš mít případně možnost dohledat driver na stránce výrobce, protož eAcer, na rozdíl od nějakého noname kolíčku, podporu má.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
stani
Příspěvky: 511
Registrován: 14 srp 2015, 11:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymazání disku s W10 přes Lubuntu a gparted

#19 Příspěvek od stani »

Samozřejmě jsem ten driver už hledal, ale bohužel nic... :(

Ten BIOS je značně osekaný, to je jen takový základ, tam nastavovat toho moc není, obzvláště to, co píše v tom návodu.
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci. stani.1blog.cz

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2791
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Vymazání disku s W10 přes Lubuntu a gparted

#20 Příspěvek od Ventero1 »

Já jsem tak koukl a narychlo našel jsem verze 18.7, 16.8, 17.11, 15.9 přímo na stránkách Intel nebo portálech jako Softpedia nebotakněco - ale když zjistíš jaké to odpovídá generaci, tak ho pak nejdeš podle nějakého ntb s CPU se stejné generace třeba na stránkách Lenovo, Dell, HP. A nebo hledej přímo nějaký jiný stroj se stejným cpu a pak stránky podpory toho stroje - takhle např.
https://duckduckgo.com/?q=intel+x5-z835 ... fab&ia=web
a vyjel tam zkraje Lenovo IdeaPad Miix 320 Pro, HP x2 210 G2, Chuwi Hi10 - najdi stránky produktu a tam bude dost pravděpodobně i příslušný ovladač. Chuwi třeba nemá ofiko stránky s podporou, ale často mají na fóru driverpack pro daný model. Stejně jako Minisforum.

Další verze hledání by mohly být takto:
https://duckduckgo.com/?q=z83+mmc+rst+d ... fab&ia=web
https://duckduckgo.com/?q=z83+no+driver ... fab&ia=web
A jsou tam např. odkazy na celé balíky driverů na Rediitu nebo na Minisforum komunitu na PC se stejným CPU a též s mmc - je velmi pravděpodobné, že bude přítomen IRST, který odpovídá i tomu tvému ..

Je to prostě vopruz a mravenčí práce, ale určitě dohledatelné .. Prostě zkoušet různé verze ..

Jedině, že by to mělo ještě nějakou spec. sběrnici, ale to se mi nezdá ..
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Zamčeno