Prechod od Win 7 k Linuxu Vyřešeno

Obecné dotazy nebo názory k distribuci Linux Mint
Umístěním dotazu do vhodně zvoleného fóra níže urychlíte jeho řešení.
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1395
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Prechod od Win 7 k Linuxu

#11 Příspěvek od alojz »

AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

mszucs
Příspěvky: 22
Registrován: 10 črc 2023, 12:53

Re: Prechod od Win 7 k Linuxu

#12 Příspěvek od mszucs »

Vážený páni, chvíľku som sa tomu tu nevenoval nakoľko som dajako prestal mať chuť riešiť Linux s tým, že som to sledoval a skúšal dajaké postupy, bezvýsledne, čo mi teda veľa nadšenia neprinieslo, skôr naopak. Ba som začal mať až kacírske myšlienky o Windowse 10... Hrozná predstava. Hlavne keď budúcnosť patrí Linuxu (Čína na neho prechádza komplet, rovnako ako Rusko, predpokladám, že India bude nasledovať, ak sa už tak nestalo)
Vopred ďakujem, že sa mi snažíte vstup do sveta Linuxu zjednodušiť. Cením si toho.
alojz píše: 10 črc 2023, 17:19 ...robolinux???...robi to jeden clovek,má to ovela mensie zázemie,ako ubuntu,linux mint...tie grafické programy maju linux alternativu,to pán zeleno ovláda...alebo doinstalujes WINE https://www.winehq.org/ a spustis win programy,avsak nie vsetky!!!...zo stranky pling.com mozes doinstalovat vzhlad a ikony win7,alebo mac,alebo podla seba... :roll: :shock: :mrgreen:
V poriadku, Robolinux teda odkladám stranou, som rád, že som teda nainštaloval Mint. Ten Wine sa mi podarilo nainštalovať, ale to je tak všetko neviem sa pohnúť ďalej.
Nepotrebujem všetky programy, len základ mi stačí. Rozhodne potrebujem aby mi tam fungovala Catia V5 R19, Photoshop CC 2015 a Lightroom 6.14, ostatné majú buď vydanie pre Linux priamo alebo majú alternatívu s ktorou sa naučím fungovať. Tieto však sú základ. A možno ešte Office 2016. To predpokladám, že Wine zvládne (nehneval by som sa keby tam išli aj World of warships, či Anno, ale to nie je dôležité, lebo sa ani hrať nestíham)
Ventero1 píše: 10 črc 2023, 18:34 To jsem zapomněl napsat - že je nejprve podívat se po alternativách na Linux a že kvalitní jsou. Třeba, v té grafice, GIMP (bitmap) nebo InkScape (vektor) jsou opravdu špičkové programy zdarma a s kombinací těchto programů toho moc nezbyde, na co by jsi potřeboval Adobe nebo Corel...

...2. Přijde mi to problematické a nepraktické, když můžu mít dualboot...

Nehledě na to, že telemetrii (jak se tomu diplomaticky říká) jaksi rozšiřuje i Linux - zrovna Canonical (Ubuntu) a RedHat jsou na cestě se porovnat jak s Apple tak s Microsoft. No a když si do jakéhokoliv systému nainstaluješ třeba Google Chrome, tak je úplně jedno, co máš za systém.
Soukromí na netu je jen iluze nebo poměrně moc znalostí a práce.

A teď zlatý hřeb: I kdyby jsi měl u sebe doma v PC maximální ochranu, používal všechny spec. SW a vše si uměl nakonfigurovat na max., tak nesmíš mít žádný mobil s běžným OS a ani nesmíš nikam mezi lidi, protože všude jsou kamery a hromady běžících mobilů a všechno to sleduje a posílá někam data. Nelze se Velkému bratru vyhnout, jak už je veliký. Musel by jsi někam do kanadských lesů nebo brazilských, kde tě ani satelit neuvidí.

Nelíbí se mi to, štve mě to, chci zabíjet, ale nakonec s tím stejně musím žít ..

GIMP či InkScape možno do budúcnosti, ale Lightroom mi nenahradia už s vytvorenými knižnicami a úpravami fotografií, vytvorenými profilmi atď... Tu alternatíva nie je. Naviac poviem úprimne, nemám chuť ani čas sa šprtať do nových vecí, mám práce nad hlavu a už teraz toto preskakovanie na Linux mi robí šediny. Chápem, že Linuxu patrí budúcnosť čo je aj dôvod prečo to nezvdávam, ale mám veľmi veľké medzery v používaní tejto novej platformy ktorá pre mňa ako Windowsáka ktorý na tom frčí posledných 23r denne + pár rokov na škole a pred školou, je to veľmi bolestivý, zmätočný a bolestivý proces. Chýbajú mi proste základy, ono aj inštalácia toho Mintu bola niečo celkom iné, než na čo som bol zvyknutý a pomohol mi s tým až návod na Youtube. A aj tak som sa čudoval, prečo si neviem vybrať formát NTFS. Ďakujem, že mi s tým pomáhate.

Čo sa týka bezpečnosti, chápem, že ak sa im bude chcieť tak ich nič nezastaví, ale načo im to dávať na striebornom podnose?
menom píše: 10 črc 2023, 20:33 Pre podporu gest musí byť nainštalovaný balík touchegg.
Ak neni, tak cinnamon na to upozorni, ale neviem ci uz teraz alebo v nadchadzajucej verzii LM 21.2
Ďakujem :) nainštaloval som to, ale nič sa nezmenilo a ani to neviem nájsť v ponuke aby som si to prípadne konfiguroval. Nechápem tomu vôbec.
labeent píše: 10 črc 2023, 23:55 Ahoj,
myslím, že na to jdeš trochu špatně.
Přestože se Ti to třeba nezdá, není nejdůležitější, aby nový systém vypadal jako Windows 7.
To je jen vzhled, ale nezměníš strukturu systému, neudělají se Ti najednou "Program files", nevytvoří se "Ovládací panely". Jen to menu "přebarvíš" do podoby Startu apod.

O různých vzhledech tady máme i seriál, i když není nejnovější.

Kód: Vybrat vše

https://www.linux-mint-czech.cz/2020/05/idealni-tema-vzhled-01/
Mnohem důležitější je najít vhodný systém a naučit se s ním pracovat. Zjistit používáním odlišnosti a co je naopak stejné a případně pohledat alternativy. A ideálně "zapomenout" na zvyky z Windows a na .exe soubory apod. Není to nejjednodušší, ale je to nutné. Do iPhonu také neinstaluješ program z Androidu, ani naopak. Ale může mít program své verze v iOS i v Androidu.


K tomu jsou ještě možnosti typu "Flatpak".


A takhle si to otestovat a zjistit, zda je to OK. A ne hned se snažit změnit nový systém na W7 a cpát tam kraviny.
No a pokud jsou ostatní v rodině hlavně uživatelé, tak pokud jim vše nastavíš a případně vysvětlíš pár odlišností, tak jsi bez práce, oni už vše, co potřebují zvládnou.

Osobně mám Mint hrozně rád. Začínal jsem kdysi na Ubuntu, pak přešel na Mint, když začal Canonical lidem tlačit své vize jako Microsoft. Spousta věcí navíc v Mintu běžela mnohem líp než v Ubuntu. Ale po pár letech se i Mint trochu zhoršil a v posledních verzích jsem měl problém s mým oblíbeným prostředím.
Říkal jsem si, že by to chtělo se spíše přiblížit k tomu, z čeho Ubuntu a z něj Mint vychází a to je Debian a Devuan. Ale zase nejsem takový profík, takže raději nějakou už pro běžné uživatele odladěnou variantu. A objevil jsem MX Linux. Dnes jedu na MX-23 “Libretto” v KDE verzi a mám celkem klid. Občas něco pohledám a pořeším a odměnou je fajn vyladěný systém. A pro Tebe bych doporučil jeho klon AV Linux, který je předpřipraven na grafiku a video. To je pod XFCE.
Ahoj, no trošku som dúfal že s tým Twister UI sa aj zmení výzor a možno aj trocha fungovanie toho Linuxu, no nestalo sa tak a zrejme sa mi to ani nepodarilo nainštalovať.
https://twisteros.com/
S tým, že nebudú všeobecne fungovať programy z windowsu a súbory exe, som počítal už dopredu, ono koniec koncov moja prvá skúsenosť s Linuxom OpenSuse niekedy v roku 2006 ma trošíčku pripravila na to, ako je to iné a práve preto som vtedy od Linuxu cukol. Teraz sa tvrdí, že je to veľmi user frienly a vhodný čas na prestup z Windowsu na Linux. No obávam sa, že to písal niekto kto nebol tak dlho na Windowse resp. to veľmi zidealizoval, pretože poviem rovno, pre mňa ktorý som na Win tak dlho, je to bolestivý proces.

Čo sa mňa týka, mne tento nový Linux style, či vizáž problém nerobí, je to práve kvôli tým uživateľom z rodiny.
Dám ti príklad pre predstavu. Asi pred 8r som otcovi kúpil nový notebook, 17" obrazovka, presne tak ako chcel. Nastavil som mu to na Win7, všetko prehodené, šlapajúce. Prídem po 2 mesiacoch a vidím na otcovom stole starý NTB, pýtam sa, čo sa stalo s tým novým? Je v skrini, nevedel som si zvyknúť. Tak si predstav aké bude utrpenie teraz keď to nebude vyzerať aspoň rovnako.
Uživateľom v rodine bude stačiť keď im tam pôjde Firefox, Word, Excel, pustiť si film a hotovo. Dostanú to nakonfigurované a už budú len užívať.
U mňa je to horšie, ja nemám problém s tým vzhľadom, ale potrebujem aby mi fungovali programy bez ktorých to nejde + aby som sa s tým naučil žiť. Keď sa mi niečo stane, aby som vedel, prečo sa to stalo a čo s tým, keď budem potrebovať niečo nainštalovať aby som vedel ako. Lebo napríklad teraz ani neviem ako sa niektoré veci inštalujú, čo mi teda nepríde veľmi user friendly prístup ktorým by prípadne mohli nalákať uživateľov Win.
Naviac neviem ako môžem vypnúť to neustále potvrdzovanie identity ktoré ma už otravuje pri pomaly akejkoľvek zmene. Ani v Win som nemal povolené to upozorňovanie na zmeny a potvrdzovanie povolenia. Tu treba ešte aj heslo.

Musím začať s dajakým basic kurzom lebo sa inak z toho asi zbláznim :D
Na začiatok by som sa skúsil spýtať, čo prosím znamená toto:? Píše sa to u toho Twister UI https://twisteros.com/twisterui.html
"DO NOT run as root or sudo. Install under your regular user. Running as root or with sudo will break the install process."
Mám čisto nainštalovaný Mint, vytvoril som si tam uživateľa ako mi ponúklo, ale či som root alebo sudo? čo je sudo? Alebo som normálne regulérny user? Ako to zistím?

Naviac netuším ako rozbehať aby som sa dostal z Linuxu do Windows počítača kde mám zdielané zložky bez hesla, proste normálne bez hesla z iného Windows počítača sa pripojím, netreba zadávať ani uživateľa ani heslo. A tu na Linuxe mi to stále vyhodí obrazovku na prihlásenie a vyžaduje heslo. Len ja žiadne nemám tak tam nemám čo zadať.

Čo sa týka menenia OS, nemám v pláne preinštalovávať PC každých pár mesiacov či za rok alebo dva. Keď to funguje tak nech to funguje naďalej. Chápem, že pre vás Linux nadšencov je to zábava, no ja som z tohto životného štádia kedy som sa stíhal zabávať celé dni s počítačom už dajako vypadol.

Ďakujem Vám za rady a pomoc :)

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2792
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Prechod od Win 7 k Linuxu

#13 Příspěvek od Ventero1 »

No, onp Wine je velmi komplexni pomerne slozita vec. Zvlaste na takove megaaplikace, jake chces. To samo je samostatna rozsahla sekce.

Jsou alternativy, ktere by mely umet otevrit i rozpracovane a ulozene projekty. U toho Lightroom mas nejspise pravdu (nezkpumal jsem to detailneji) ale Photoshop nebo Catia jsou pravdepodobne nahraditelne.

S tim, ze pro ostatni je treba vyrobit podobny vzhled jako neco moc nesouhlasim - to je jen ulitba nejake viry. Princip ovladani GUI je vsude stejny - plocha, mys, ikony a spravce souboru. A vubec - kdo si zvykne na bordel v Androidu, tak muze ovladat uz vsechno. Nemel jsem problem u
jakehokoliv bezneho uzivatele presmerovat na linux - jen se nesmi seknout a zacyklit ve svem seknuti. Pokud muzou v pohode a bez problemu Linux Mint pouzivat lide, kteri na nej prestoupily v 60 - 70letech, tak muze kazdy, pokud neni silne retardovany.

Na design se vykasly - posad rodinu k monitoru s Mintem, 10 minut jim venuj, pak je tam hodinu nech a na bezne pouziti office, browseru a prehravace s tim budou umet uz sami.

A ano - mas pravdu - nejprve to chce zvladnout zaklady, pokud chces trochu pokrocileji Linux spravovat a konfigurovat a pak teprve jet fundovanejsi veci jako emulaci Win.

Tak se ptej, ppokud nenajdes na netu, co potrebujes a radi pomuzeme, ale zakladej na kazdou vec zvlast vlakno s presne formulovanym dotazem.
Naposledy upravil(a) Ventero1 dne 12 črc 2023, 08:12, celkem upraveno 4 x.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

menom
Příspěvky: 2781
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Prechod od Win 7 k Linuxu

#14 Příspěvek od menom »

.
Na začiatok by som sa skúsil spýtať, čo prosím znamená toto:? Píše sa to u toho Twister UI https://twisteros.com/twisterui.html
"DO NOT run as root or sudo. Install under your regular user. Running as root or with sudo will break the install process."
Mám čisto nainštalovaný Mint, vytvoril som si tam uživateľa ako mi ponúklo, ale či som root alebo sudo?
A to je vina tych, ktori vytvorili ten instalacny subor s koncovkou .run a mohli urobit balik .deb, ktory by sa dal nainstalovat dvojklikom.
Ked pisu neinstalovat ako root ci so sudo, tak nic zlozite.

1- spustit terminal a prepnut sa do zlozky, kde je ten subor stiahnutý (ak je v zlozke Stiahnuté) pomocou prikazu cd:

Kód: Vybrat vše

cd ~/Stiahnuté

Za cd je medzera, znak tilda, lomitko a velkym S zacina slovo Stiahnuté
.
2- spustit instalacny subor zadanim prikazu v terminali:

Kód: Vybrat vše

./TwisterUIv2-1-2-Install.run

V tomto druhom prikaze je prvy znak bodka, druhy znak lomitko, treti znak velke T ....... a tak dalej, lebo
zalezi na kazdom znaku, musia sa dodrzat velke a male pismena aj medzera v tom prvom prikaze, aby to prebehlo OK.

PS: Toto nie je bezna, kazdodenna instalacia, ale to uz vies.

Predpokladam, ze mas verziu LM 21.1 Cinnamon

.
.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2792
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Prechod od Win 7 k Linuxu

#15 Příspěvek od Ventero1 »

Mám čisto nainštalovaný Mint, vytvoril som si tam uživateľa ako mi ponúklo, ale či som root alebo sudo? čo je sudo? Alebo som normálne regulérny user? Ako to zistím?
V základě jsi regulérní uživatel. Pokud však pracuješ se zásahy v rámci systému, tak se musíš přepnout do režimu, kde máš potřebná oprávnění. Tedy do "sudo" a to uděláš tak, že v terminále před příkazem zadáš právě příkaz "sudo" a pak, na vyžádání, vyťukáš heslo, které ale nemá zástupné hvězdičky - vypadá to, že nic se neděje, ale systém ty znaky přijímá. Však si bez obav zkus v terminále následující - stejně ten příkaz budeš často používat:

Kód: Vybrat vše

apt update

Kód: Vybrat vše

sudo apt update
Pokud bude potřeba sekvence příkazů nebo delší práce s právy, tak se použije

Kód: Vybrat vše

sudo -i
zadá heslo a pak už se jede bez předpříkazu sudo. To už ale pracuješ jako root a to se dělá jen ve specifických případech.

No a by toho nebylo málo, tak nevím jak u Mint, ale některá distra mají ještě rozlišené heslo pro Super User (sudo) a pro root (systémové řízení). Ale jako root pracuješ opravdu ve velmi specifických případech - např. v recovery při zapomenutí hesla pro sudo ..

Jako SU si můžeš spustit i grafické aplikace. Ale zde už je velké riziko, že si něco rozdrbeš a vůbec je to potřeba zase jen ve velmi specifických případech. Můžeš to udělat buď přímo (sudo aplikace), což je ale velice riskantní, protože grafické prostředí aplikace je komplex a můžeš tak aplikaci poškodit - tedy je třeba rozlišit u jaké aplikace si to můžeš dovolit a nebo se správně používá příkaz pkexec, kdy však musíš napřed konfigurovat zásady (policy) a konkrétní aplikaci tam nadefinovat.
Třeba správce souborů (u mě Thunar - u tě může být jiný, podle prostředí) spouštím pro zjednodušení úprav systémových složek či souborů jen přes sudo a vím, že je to v pohodě, protože je to součást systému a má jasný rozsah, ale musím dbát zvýšené opatrnosti, abych si omylem nerozbabral systém. Ovšem spouštět takto třeba LibreOffice, coby vysoce komplexní balík by bylo už riskantní. Není to asi nejlepší příklad, protože mě nenapadá smysl spouštět kancl jako admin, ale pro představu jak rozlišit ty aplikace by to mělo stačit.

Jestli mám něco nepřesně nebo mylně, tak mě někdo opravte a uveďte na správnou míru.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 759
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: Prechod od Win 7 k Linuxu

#16 Příspěvek od labeent »

Zjednodušeně sudo nebo root = Admin. Používá se jen pro instalace a úpravy, z důvodu bezpečnosti nejsi automaticky admin. Tak je postaven Linux, proto je bezpečný, proto se to nemění. Linux pracuje jinak a je to jiný systém než Windows. Stejně jako Mac není Windows.

Běžný uživatel - máš Tlačítko Menu vlevo dole (Klidně ho můžeš přejmenovat na "Start".
Otevře se nabídka, kde máš internet, grafika, multimedia apod. Klepneš na internet - ukáží se věci na internet mezi nimi i Firefox. Můžeš si udělat spouštěč (zástupce) buď na panel nebo na plochu. Klepneš na kancelář - je tam Libre Office. Je slušně kompatibilní s Office, otevře soubory Wordu, Excelu, Powerpointu. Občas je trochu rozhozené formátování (např. zarovnání vlevo/uprostřed/vpravo apod.). Pravděpodobně nezvládne složité kontingenční tabulky z Excelu, ty ale běžný uživatel Office ani nepoužívá, to už používá dosti pokročilý uživatel. Opět si můžeš vytvořit spouštěč.
Grafika - tady máš třeba onen Gimp. V Linuxu jsou velmi kvalitní softy na zpracování foto - Raw therapee apod.
Multimedia - například VLC přehrávač.

Pokud jim takhle uděláš spouštěče, tak v podstatě není nic, co by po Tobě ještě chtěli. Nic nemusí instalovat, nic nemusí nastavovat ...
Obrázek

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 759
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: Prechod od Win 7 k Linuxu

#17 Příspěvek od labeent »

mszucs píše: 11 črc 2023, 16:46 Čo sa týka menenia OS, nemám v pláne preinštalovávať PC každých pár mesiacov či za rok alebo dva. Keď to funguje tak nech to funguje naďalej. Chápem, že pre vás Linux nadšencov je to zábava, no ja som z tohto životného štádia kedy som sa stíhal zabávať celé dni s počítačom už dajako vypadol.
Instalace se většinou také tak často už dnes nedělají, každý půlrok u Mintu vychází nová podverze hlavní verze, na počítači pak jen uděláš "povýšení". Často je to vhodné kvůli bezpečnosti. jinak Tě nikdo nenutí, dokud neskončí podpora. Pak je doporučen důrazně upgrade.
Ideální je si ten systém držet +- up to date čili v +- aktuální verzi.
Obrázek

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 759
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: Prechod od Win 7 k Linuxu

#18 Příspěvek od labeent »

mszucs píše: 11 črc 2023, 16:46 Vážený páni, chvíľku som sa tomu tu nevenoval nakoľko som dajako prestal mať chuť riešiť Linux s tým, že som to sledoval a skúšal dajaké postupy, bezvýsledne, čo mi teda veľa nadšenia neprinieslo, skôr naopak. Ba som začal mať až kacírske myšlienky o Windowse 10... Hrozná predstava. Hlavne keď budúcnosť patrí Linuxu (Čína na neho prechádza komplet, rovnako ako Rusko, predpokladám, že India bude nasledovať, ak sa už tak nestalo)
Vopred ďakujem, že sa mi snažíte vstup do sveta Linuxu zjednodušiť. Cením si toho.
Pokud Tě to dožene, tak rozhodně doporučuji raději Win 11. Ideálně v kombinaci s Linuxem tzv. Dualboot. Tedy nastartuješ pc do toho systému, který chceš.
Je nutné si uvědomit, že Linux není Windows a nikdo negarantuje, že ten a ten program spustíš pod Linuxem nebo emulátorem Windows tedy Wine. Pokud se odmítáš učit nové věci, tak nemá smysl se do přechodu pouštět. To je třeba si na rovinu říci. A zrovna problém trvání na konkrétním Windows programu je také problematický. Pokud je výrobce programu takový osel, že to dělá jen pod Windows, tak prostě může být problém. Ještě jsou verze cloudové, kde teoreticky na systému nezáleží, ale u lokálních to problém být může.
90% uživatelů by Photoshop dokázalo nahradit Gimpem, minimálně půlka by si radši sehnala cracklý windowsácký Photoshop místo Gimpu zdarma jen proto, že u Gimpu se to dělá trochu jinak a oni se to nechtějí učit. A přitom ve Windows se učí stejně, protože Microsoft to s každou novou verzí Windows dá do jiného menu nebo podmenu či to přejmenuje a pak je sranda to hledat. Takže by takhle mohli pozměnit i postup u úpravy fotografií, ale nechce se jim. Těch zbylých 10% jsou opravdoví nebo někteří i "jakoby" profíci, co by jim Gimp nestačil třeba v rozsahu barev, škálování a já nevím ještě čeho apod.
Stejně třeba Inkscape je vektorová grafika. Super, ale dělá se v něm trochu jinak než v Illustratoru.
Atd.
Při přechodu na Linux se ale musíš s některými věcmi smířit a prostě použít alternativy ...
Obrázek

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 759
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: Prechod od Win 7 k Linuxu

#19 Příspěvek od labeent »

Ventero1 píše: 11 črc 2023, 11:31 Ahoj Labeent.
Když už jsi toto téma vzhledů rozvedl, tak se zeptám. Osobně jsem také trochu chtěl, abych měl vzhled jako Win7, ale jen v něčem. Udělal jsem i několik pokusů, ale nějak se nepovedlo.
Chtěl jsem hlavně Aero, oblé rohy a stejné ikony jako W7. Myslím, že jsem u toho Aero skončil na tom, že to nějak nebylo pro xfce. Nakonec jsem vše oželel. Mám téma DarkMint a zvykl jsem si. Škoda, že ten vývojář aspoň nezaoblil rohy. Vlastně poslední aktualizace je 2018. On by si to mohl člověk dopiplat sám, ale je to mravenčí práce.

Ale kdyby jsi měl pro mě nějaké typy na velmi tmavé téma, které by bylo oblé, šlo tam nějak udělat aero jako W7 a picnout sadu ikon W7, tak bych si ještě asi pro radost pohrál. I jenom ty ikony bych vyzkoušel ..

Jinak jsem koukal na to Twister UI a taky mi nepřišlo jako W7 - pouze v nějakých prvkách ..
Ahoj,
já to naposledy zkoušel právě v tom seriálu viz výše. Používal jsem pak v Mintu i jinde tu zelenou kombinaci. Teď mám KDE a tady mám tuto kombinaci ...
Celkový motiv  — Nastavení systému_002_result.png
Obrázek

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 759
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: Prechod od Win 7 k Linuxu

#20 Příspěvek od labeent »

Styl aplikací  — Nastavení systému_002_result.png
Styl aplikací  — Nastavení systému_002_result.png
Styl aplikací  — Nastavení systému_002_result.png
Přílohy
Styl Plasma  — Nastavení systému_002_result.png
Styl aplikací  — Nastavení systému_003_result.png
Obrázek

Zamčeno