ACPI a SQUASHFS eroor při instalaci Mint 32bit

Obecné dotazy nebo názory k distribuci Linux Mint
Umístěním dotazu do vhodně zvoleného fóra níže urychlíte jeho řešení.
Zamčeno
Zpráva
Autor
Denon
Příspěvky: 3
Registrován: 23 črc 2023, 08:24

ACPI a SQUASHFS eroor při instalaci Mint 32bit

#1 Příspěvek od Denon »

Ahoj, prosím o radu, pokouším se dostat Mint Cinnamon do staršího NTB kde jsem měl XP a dál se s Win XP nedá jít páč na jiné win nejsou ovladače. Rád bych využil plně funkční ASUS M6R nadále a tak mě napadlo zkusit Linux. U win jsem byl kovanej, ale u linuxu jsem začátečník 😊
Protože je notebook a CPU ještě 32bit architektura, tak jsem vyčetl na že od verze 20 je k dispozici Mint pouze 64bitová verze. Stáhl jsem tedy odtud verzi 5 Elsie Cinnamon Debian Bullseye Long term support release (LTS).Instalace proběhla s eroorama ACPI, ale až do plochy, kde jsem spustil instalaci na HDD. Ale spustit nejde neustále eroor ACPI a SQUASHFS letí obrazovkou a nakonec černýdisplej. Je možné že si i s Mintem NTB neporadí?
Tady je video a screen

doxylan
Příspěvky: 32
Registrován: 17 kvě 2023, 21:26

Re: ACPI a SQUASHFS eroor při instalaci Mint 32bit

#2 Příspěvek od doxylan »

Vtipné :)

Denon
Příspěvky: 3
Registrován: 23 črc 2023, 08:24

Re: ACPI a SQUASHFS eroor při instalaci Mint 32bit

#3 Příspěvek od Denon »

doxylan píše: 23 črc 2023, 13:34Vtipné :)
To je rada hmmm. :shock:

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2792
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: ACPI a SQUASHFS eroor při instalaci Mint 32bit

#4 Příspěvek od Ventero1 »

Nejspise je treba vybrat jinou vhodnou distribuci. Coz by bylo zahodno tak jak tak.
Protoze hodne stary ntb a hodne nove a pomerne narocne distro nikdy nejdou logicky moc dohromady.

Tedy bud se voli vhodne nebo primo specializovane distro s vhodnym prostredim (a to Cinnamon neni) na stary HW, vzhledem ke stari, nebo se voli starsi verze klasickeho distra.

Nekolik proctenych diskuzi na tema "linux pro stare pc" nebo "linux pro slaby hw" apod. (pouziti angl. ekvivalentu je samozrejme informacne rozsirujici) pomuze s orientaci.

Pokud chces konkretnejsi tipy, tak by velice pomohlo uvest presneji, co je to za ntb, cimz by bylo logicke zacit. Je to popsano i ve vlaknu o tom, jak se spravne ptat, specialne vytvorene pro novacky.
Jinak je mozne se dockat podobnych odpovedi, jako od Doxylan, byt si nejsem jist, zda takova reakce je na miste od nekoho, kdo je tu 2 mesice a jeho popis take nebyl az tak uplne vzorovy ..
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 759
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: ACPI a SQUASHFS eroor při instalaci Mint 32bit

#5 Příspěvek od labeent »

Denon píše: 23 črc 2023, 10:17 Ahoj, prosím o radu
Ahoj,
sám mám starší pc, ale nejsem si jistý, co od Linuxu na takovém stroji očekáváš.
Pokud máš takto starý hardware, většinou tam nejde dát nejnovější soft. I proto jsi tam měl Win XP a ne Win 11 apod.

Navíc, přestože mám Cinnamon velmi rád, zde mohu otevřeně prohlásit, že je pro Tebe skutečně nevhodný. Je to prostředí, které je náročnější.
Ty potřebuješ 32-bitový Linux, nejlépe bez system-D a k tomu lehké prostředí určené pro slabý výkon pc. Asi i XFCE bude na hraně, bude to chtít nějaké LXDE a snad bude nějaká šance.

Čistě jen na zkoušku z DVD nebo Flashky můžeš zkusit Mint 17, ale ten již není podporován, takže vyzkoušet a pak případně pohledat dál ...

Kód: Vybrat vše

https://www.linuxmintusers.de/index.php?topic=30790.0
Ale možná by fakt stálo za to podívat se po nějakém starším repasu:

Kód: Vybrat vše

https://www.levnapc.cz/notebook-dell-latitude-e5510-intel.html
- notebook
a

Kód: Vybrat vše

https://www.levnapc.cz/dell-optiplex-790-mt-1.html
- stolní
za stejnou cenu malý stolní, ještě modernější ...

Kód: Vybrat vše

https://www.levnapc.cz/dell-optiplex-980-sff.html
nebo lepší

Kód: Vybrat vše

https://www.levnapc.cz/dell-optiplex-7010-sff-i7-1.html
Odkazy jsou jen pro info, určitě by to tu někdo dokázal líp, dají se upravit - dokoupit SSD, paměť apod. Cena kolem plus mínus 2500,-Kč a i když se jedná o starší pc, tak je to někde úplně jinde.
Naposledy upravil(a) labeent dne 24 črc 2023, 15:32, celkem upraveno 1 x.
Obrázek


Denon
Příspěvky: 3
Registrován: 23 črc 2023, 08:24

Re: ACPI a SQUASHFS eroor při instalaci Mint 32bit

#7 Příspěvek od Denon »

Paráda, konečně nějaké info :) Pravda noťas je už vykopávka konfigurace je ntel Pentium M 1.6GHz (730, jádro Dothan), paměť 2GB MB RAM, 15.4" širokoúhlý TFT displej, 200GB disk, DVD/RW mechanika, grafika ATI RS 300 64MB, LAN, wifi. Šlape v pohodě a celkem si poradí i s win 7 co jsem nahodil jen na zkoušku, ale ovladače bohužel nejsouk mání. Pokusím se vyzkoušet doporučené verze mint a uvidím co bude použitelné a co se povede vůbec nainstalovat. Samozřejmě, že by se notebook hodně zrychlil s použitím SSD disku, ale deska má jen rozhraní IDE, takže smůla,dalo by se možná místo DVD. Chtěl jsem ho zachovat na chajdu na net a tak no..... :) Zatím díky.

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1395
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: ACPI a SQUASHFS eroor při instalaci Mint 32bit

#8 Příspěvek od alojz »

Chtěl jsem ho zachovat na chajdu na net a tak no.....
...mozno severokorejsky net,ale ono má len 28 stran...najlepsia volba je navstivit recyklacne okresné oddelenie,s notbukom,a venovat ho na recyklaciu...dalsi krok,navstivit obchod so spotrebnou elektronikou,sekcia pocitace,podsekcia noteboky bez OS...v krajnom pripade ALZA...totiž predavaju aj nové notbuky...asitolkonadnes...
...pées-zas som to nevedel prekonat!!! :lol: :oops: :?:
Naposledy upravil(a) alojz dne 25 črc 2023, 08:37, celkem upraveno 1 x.
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2792
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: ACPI a SQUASHFS eroor při instalaci Mint 32bit

#9 Příspěvek od Ventero1 »

Ano - doporucuji tez vyhodit. Na net je to dnes nepouzitelne s jakymkoliv OS stejne jako na prehravani moderne kodovanych filmu.
Pokud z toho chces mit jenom kancelar na dokumenty, zapisky, fotky a audioprehravac ci netradio tak nejake starsi Lubuntu nebo MX s Fluxboxem by to sneslo. Nebo dochrastit ty ovladace na W7.

Repas bude opravdu mnohem lepsi volba - mam kdyztak kontakty mnohem levneji se stejnymi zarukami jako Gigacomputer apod. - uz od 1500,- ti sezenu neco co vystaci dnesnim zakladnim pozadavkum.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Zamčeno