Evolution - nezobrazuje se text psané zprávy

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Odpovědět
Zpráva
Autor
joozka
Příspěvky: 3
Registrován: 07 pro 2014, 17:48

Evolution - nezobrazuje se text psané zprávy

#1 Příspěvek od joozka »

Mám nainstalovaný Linux Mint 21.2 64-bit s MATE 1.26.0 a poslední dostupnou verzí jádra 5.15. Používám e-mailový klient Evolution nainstalovaný z repozitářů, aktuálně ve verzi 3.44.4-0ubuntu2. Problém spočívá v tom, že při psaní e-mailové zprávy se mi v textovém okně nezobrazuje kurzor ani psaný text. Standardně mám nastavený HTML, pokud něco napíšu a přepnu formát na textový, napsaný text se zobrazí. Píšu dál v textovém módu - a text se opět nezobrazuje. Přepnu na HTML a text se ukáže. Při volbě jakéhokoliv formátu Markdown se text při psaní zobrazuje, ale tomuhle formátu nerozumím a jeho používání nepovažuji za řešení problému. Našel jsem na webu podobné reporty, ale bohužel žádné řešení. Zkusil jsem to obejít instalací novější verze Evolution 3.50.1 z Flathubu, protože na webu se u tohohle bugu debatovalo o nějakém problému s knihovnami webkit, ale bohužel se to chová stejně. Pro doplnění - ten Evolution z Flathubu jsem vyzkoušel až poté, co jsem do něj naimportoval kompletní zálohu repozitářového Evolution (záloha tar.gz vytvořená pomocí interního nástroje Evolution). Ještě malý detail - při přepnutí formátu zprávy na text se v dolní části textového okna objeví černý pruh. Po přepnutí na HTML nebo Markdown zase zmizí.
Ještě jsem zkusil nahodit Evolution z terminálu, jestli to něco nevypíše, ukázalo se tohle:
** (evolution:17594): WARNING **: 21:38:44.241: WEBKIT_FORCE_SANDBOX no longer allows disabling the sandbox. Use WEBKIT_DISABLE_SANDBOX_THIS_IS_DANGEROUS=1 instead.
Když jsem pak (na základě nějakých dohadů z diskusí na webu) spustil Evolution příkazem

Kód: Vybrat vše

WEBKIT_DISABLE_SANDBOX_THIS_IS_DANGEROUS=1 evolution
, tak to problém nevyřešilo, nic se nezměnilo. Po vypnutí přes CTRL+Q se ještě objeví výpis:
(evolution:17718): GLib-GIO-WARNING **: 21:43:13.266: Your application did not unregister from D-Bus before destruction. Consider using g_application_run().
Toť vše.
Celý systém pravidelně aktualizuji, bohužel nedokážu přesně říct po které aktualizaci se ten problém objevil. Odhaduji tak měsíc zpátky. Taky ještě jeden problém, který mě sice prudí, ale nějak se s tím dá žít. Uvádím jen proto, kdyby to náhodou souviselo. Většina pokusů o vypnutí Evolution končí zatuhnutím se zprávou že se Evolution nemůže zavřít kvůli operaci probíhající na pozadí a s volbou jestli zavřít ihned nebo čekat. To je taky relativně nový jev.

Odpovědět