Čtečky/tablety - práce off-line

Témata mimo Linux, o dění okolo světa PC a o moderních technologiích

Moderátor: Ventero1

Pravidla fóra
Tato sekce obsahuje témata, která se nemusí týkat distribuce Linux Mint. I zde ale dodržujte pravidla fóra.
Odpovědět
Zpráva
Autor
hank
Příspěvky: 123
Registrován: 10 lis 2015, 16:56

Čtečky/tablety - práce off-line

#1 Příspěvek od hank »

Možná hloupej dotaz.

Existují nějaká zařízení typu čteček e-knih nebo tabletů, která lze uvést do provozu a následně trvale používat i bez připojení na internet, přihlášení do cloudu apod.? Nechci od takového zařízení žádnou velkou vědu, jenom možnost používat ho v režimu off-line ke čtení dokumentů ve všech možných formátech textů a e-knih, od txt přes pdf až po djvu, a soubory i případný potřebný aplikační SW si do něj ukládat pomocí připojení - nejlépe drátem - ke stolnímu PC nebo notebooku. A tím off-line myslím i počáteční zprovoznění bez toho, aby mě to nutilo někam se přihlašovat, někde se registrovat apod.

Děkuji předem za rady.

RadekD
Příspěvky: 315
Registrován: 19 lis 2012, 19:28
Bydliště: Nedaleko Vyškova

Re: Čtečky/tablety - práce off-line

#2 Příspěvek od RadekD »

Používám na starším androidím tabletu CoollReader. Pokud máš tablet/mobil s androidem, bez účtu na GooglePlay si moc nepohraješ, takže to bez něj nejde. Ale aplikaci stáhneš, nainstaluješ a pak můžeš klidně wifi odpojit. Umí řadu formátů, nevím co všechno, ale používám epub, pdf a doc, nevadí mu ani když je soubor uložený v zipu. Mám je na sd kartě, kterou případně vyměním a soubory na ni ukládám z notasu.
Ten můj tablet je tak mizerný, že se s wifinou prakticky nedá používat, načtení prohlížeče bez stránky mu trvá tak 3 minuty.
Acer Swift1, N4200 2.5 GHz max., 4GB RAM, 64+250GB SSD, Intel graphic, Debian 12 Cinnamon
Intel NUC, Celeron J3455, 4GB RAM, 256GB SSD, Debian 11 server, LAMP...
AS8940G, Intel i7 ..., LM19 xfce

hank
Příspěvky: 123
Registrován: 10 lis 2015, 16:56

Re: Čtečky/tablety - práce off-line

#3 Příspěvek od hank »

RadekD: Děkuji. Já si na tom nechci hrát :lol: , já si chci jenom a výhradně číst. Wi-fi na to nepotřebuju. A dost mi záleží na tom, aby to umělo číst všechny možné formáty, tzn. včetně djvu, protože v tomto formátu mám spoustu literatury a nemám čas ani náladu na její konverzi do něčeho méně exotického.

Kindle prý umí pracovat i bez registrace. Dostal jsem jeden už zaregistrovaný od dcery, dá se ta registrace zase nějak zrušit? Nebo dá se Kindle nějak spustit bez toho, aby se okamžitě začal někam sám přihlašovat?

RadekD
Příspěvky: 315
Registrován: 19 lis 2012, 19:28
Bydliště: Nedaleko Vyškova

Re: Čtečky/tablety - práce off-line

#4 Příspěvek od RadekD »

To chápu, nemyslel jsem jen hry, ale aplikace obecně :), aktualizace atd. Taky si nehraju, a když, tak jen nějaké "dětské" hry abych ulevil mozkovým závitům. Napsal jsem to proto, že u androida - pokud nechceš tablet zavirovat - je třeba aplikace instalovat z oficiálního repozitáře (i když.... víme své). U toho coollreaderu tu registraci potřebuješ jen na instalaci, pak se můžeš klidně odhlásit, samotná apka se nikam nepřihlašuje ani nic neposílá, internet vůbec nepotřebuje. Ale co všechno umí číst nevím. Těch čteček je tam asi 15, tuto sem uvedl, protože ji sám používám a jsem s ní spokojený.
Jinak, pokud teprve uvažuješ o koupi, včera jsem narazil na "TCL NXTPAPER 10s Dark Gray 9081X2-2CLCE111", je to tablet a čtečka v jednom, nemuselo by to být špatné řešení.
Acer Swift1, N4200 2.5 GHz max., 4GB RAM, 64+250GB SSD, Intel graphic, Debian 12 Cinnamon
Intel NUC, Celeron J3455, 4GB RAM, 256GB SSD, Debian 11 server, LAMP...
AS8940G, Intel i7 ..., LM19 xfce

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2792
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Čtečky/tablety - práce off-line

#5 Příspěvek od Ventero1 »

Presne to jsem chtel navrhnout TCL a jejich nxtpaper zatim nema konkurenci.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Odpovědět