Druhý zvuk do videa

Prohlížení, úprava a tvorba multimediálních souborů (hudba, video, obrázky, ...)
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 759
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Druhý zvuk do videa

#1 Příspěvek od labeent »

Ahoj,
před mnoha lety jsem ve Windows pomocí Sony Vegas přidával do videí druhý zvuk nebo jsem nahrazoval původní.
Tento pc s Win a Vegas už dnes nemám a potřebuji udělat v podstatě to samé (postup už si také po těch letech úplně nepamatuji).

Mám video se zvukem ve formátu .avi a mám zvukový soubor .mp3. Potřeboval bych přidat druhý zvuk nebo nahradit ten původní.
Video není potřeba upravovat, takže by mi stačilo to přidání zvuku (ze 720x576 stejně FHD neuděláte).

K dispozici mám MX Linux Kde a k tomu softy Kdenlive, OpenShot popř. Avidemux. Našel jsem pár návodů na přidávání zvuku, ale žádný neodpovídal tomu, co potřebuji.
Mohl by někdo poradit, ideálně i s nějakým obrázkem, co a jak se musí kde nastavit?

Děkuji
Obrázek

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1395
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Druhý zvuk do videa

#2 Příspěvek od alojz »

...v openshotu daj pod video ten druhy zvuk,potom klikni na zvukovy subor,a upravis hlasitosti,atd... :shock: :shock: :shock:
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2791
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Druhý zvuk do videa

#3 Příspěvek od Ventero1 »

Avidemux by to take mel umet - ten je snad k tomu primo uz nazvem urceny. Jen nevim s temi dvema stopami naraz, ale umi rozebrat video a audio stopu a tez slozit ..
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1395
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Druhý zvuk do videa

#4 Příspěvek od alojz »

...na fotke vidis pod videom zvuk mp3...ked to prehram,tak obidva audio stopy pocut,z videa,a prilozenu mp3...potom klikk,a upravis zvuk podla seba,klikk na video,a postup je taky isty... :o :shock: :roll:
Snímka obrazovky 2023-11-28 20-23-57_másolás.jpg
...z videa mozes uplne odobrat zvuk-vynulovat... :idea: :mrgreen:
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

caine
Příspěvky: 106
Registrován: 27 srp 2014, 18:37

Re: Druhý zvuk do videa

#5 Příspěvek od caine »

Pokud jde jen o náhradu původního audia za jiné, bez dalších úprav a překódovávání (jak videa, tak zvuku), používám následující, skoro bleskovou klikací metodu:
1. Otevřít "video.avi" v programu Avidemux.
2. Nahoře v liště nástrojů klik na: Zvuk → Vybrat stopu (tím se otevře tabulka se zvukovými stopami "video.avi").
3. Zrušit zaškrtnutí stávající zvukové stopy č.1. (Bez toho by se upravené video spouštělo s původní zvukovou stopou a druhá, vložená by byla jen "dodatková jazyková mutace")
4. Zaškrtnout = zapnout zvukovou stopu č.2. Tím její "název" přestane být zašedlý. V témže políčku (hned za "názvem") rozkliknout značku "▼" a do otevřené kolonky vložit celou cestu k nové zvukové stopě. Pokud je už nová audio stopa správně dlouhá a případné dialogy nebo ruchy v ní sedí s videem, netřeba v řádku nic dalšího vyplňovat (název jazyka, konverze formátu, zvuk. úpravy přes "Filtry").
(Jde-li o náročnější zvukový podklad, bylo by asi lepší otevřít si nejprve původní "video.avi" spolu s novou zvukovou stopou ve zvukovém editoru Audacity a v něm vše pohodlně sesynchronizovat, případně smíchat co potřeba).
Potvrdit OK.
5. Před celkovým uložením "video.avi" s novou zvukovou stopou ještě raději zkontrolovat, že v levém sloupci okna Avidemux jsou Video i Audio výstup nastaveny na "Copy"/kopie, tedy, že se opravdu nebudou překódovávat, a tudíž celá akce proběhne velice rychle!
Aby byl zachován výstupní kontejner (formát souboru .avi), je třeba nastavit "Výstupní formát" "▼" na: "AVI Muxer".
6. Ctrl+S = vyexportovat kam libo.
Pravda, v terminálu by to mohlo jít provést nejspíš ještě rychleji, ale neznám správnou kouzelnou formulku ;-(
__________________________________________________________________________
System: Linux Mint 21.1 Vera, Kernel: 5.15.0-89-generic x86_64 bits: 64 Desktop: MATE 1.26.0
Machine: Dell Precision M6500

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2791
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Druhý zvuk do videa

#6 Příspěvek od Ventero1 »

Děkujeme za vypsání postupu - věděl jsem intuitivně, že Avidemux k tomu bude nejlepší, když je k tomu přímo určen ..
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Odpovědět