mint 21.02 a gthumb......

Obecné dotazy nebo názory k distribuci Linux Mint
Umístěním dotazu do vhodně zvoleného fóra níže urychlíte jeho řešení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1395
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

mint 21.02 a gthumb......

#1 Příspěvek od alojz »

...po dlhsej dobe som aktualizoval mint 21.02-ku mate...v okne sa objavila hlaska,ze sa odinstaluje aj gthumb!!!...kuknul som dalej,tam bolo,ze sa aj nainstaluje...no toto sa nestalo...gthumb prec,nainstalovat sa to nedalo,kvoly zavislostiam...no teraz co???...musel som siahnut po PPA savoury grafics,a gthumb sa zazracne nainstaloval,bez chybovej hlasky...otázka znie,ked mint velmo nechce PPA,pri navyseni na 21.03-ku nebude robit problemy,alebo vypnut???...alebo preco sa toto stalo???...pri 20.03-ke po aktualizacii šecko bezi dalej...mint mate pouzivam nedavno,odkedy chyba advanced mate menu z ubuntu mate... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

menom
Příspěvky: 2781
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: mint 21.02 a gthumb......

#2 Příspěvek od menom »

.

PPA su sukromne archivy co chce tvorca zdielat s dalsimi uzivatelmi, bezpecnost neni zarucena, aj ked by tam bol nejaky problem casom by sa na to prislo.
Co sa cudujes PPA pre Ubuntu 20.04 moze mat jednu verziu a pre novsi 22.04 uz nemusi byt k dispozicii ten program / aplikacia.

Do toho este mas verzie instalovane cez Flatpak ci tvoje oblubene Appimage. Nastroj co povysuje verziu OS "Mintupgrade" tam pise co treba robit.

;)

.
.

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1395
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: mint 21.02 a gthumb......

#3 Příspěvek od alojz »

...diky,tie detaily su mi jasné...PPA ktoru som pridal,je univerzalne...škoda,ze tie chybajuce baliky som nepoznacil,na ktorych zavisi gthumb,a chybali zo systemu...po aktualizacii nezviknu programy len tak sa stratit,po povyseni ano...v spravcovy je gthumb v najnovsej forme... :roll: :roll: :roll:
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

Odpovědět