Tlačiareň HP tlačí pol stránky

Problémy a zkušenosti s hardwarem, perifériemi a jejich ovladači
Zpráva
Autor
Lacike
Příspěvky: 5
Registrován: 28 pro 2023, 16:37

Tlačiareň HP tlačí pol stránky

#1 Příspěvek od Lacike »

Po reinštalovaní Linux Mint mi tlačí tlačiareň HP 2170e-iba polovicu strany,žeby zlý hardwér-softwér??Z

menom
Příspěvky: 2781
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Tlačiareň HP tlačí pol stránky

#2 Příspěvek od menom »

.

A aky tam je operacny system...

Linux Mint 21 používa IPP známy tiež ako Tlač a skenovanie bez ovládačov. Je to štandardný protokol, ktorý komunikuje s tlačiarňami a skenermi bez použitia ovládačov. Mnohé tlačiarne a skenery sú automaticky detegované a nie sú potrebné ovládače.

V prípade, ak sa ukáže že vaša tlačiareň alebo skener nefunguje správne, môžete protokol IPP vypnúť, odstránením balíkov ipp-usb a airscan z operačného systému. Potom nainštalujte ovládače od výrobcu zariadenia.

Dobre mrknut sem https://linuxmint-user-guide.readthedoc ... nters.html

.
.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2791
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Tlačiareň HP tlačí pol stránky

#3 Příspěvek od Ventero1 »

Tohle mi presne delala tiskarna HP, kdyz jsem zkusil Ubuntu 20.04 a to i po instalaci hp-lip. Tak jsem se vratil k 18.04, kde to slo normalne. Vlastne od te doby uz radsi nepovysuji ani neprechazim ..
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 759
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: Tlačiareň HP tlačí pol stránky

#4 Příspěvek od labeent »

Ventero1 píše: 29 pro 2023, 16:32 Tohle mi presne delala tiskarna HP, kdyz jsem zkusil Ubuntu 20.04 a to i po instalaci hp-lip. Tak jsem se vratil k 18.04, kde to slo normalne. Vlastne od te doby uz radsi nepovysuji ani neprechazim ..
Mám teď nově jednu HP tiskárnu.
Určitě to chce instalaci HP-lip (ideálně nejnovější) a pak přidat tiskárnu ručně, pokud nebude už přidaná.

Instalace proběhla na nejnovějším MX, použil jsem HP-lip z repozitářů MX.
Takže by to i pod "starým" :mrgreen: Ubuntu 20.04 mělo makat ...
Obrázek

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2791
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Tlačiareň HP tlačí pol stránky

#5 Příspěvek od Ventero1 »

Ono to funguje, ale v pulce stranky se tisk prerusi. Tohle bude pocitam preruseni transferu - neco kolem udev nebotakneco.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Lacike
Příspěvky: 5
Registrován: 28 pro 2023, 16:37

Re: Tlačiareň HP tlačí pol stránky

#6 Příspěvek od Lacike »

labeent píše: 29 pro 2023, 21:11
Ventero1 píše: 29 pro 2023, 16:32 Tohle mi presne delala tiskarna HP, kdyz jsem zkusil Ubuntu 20.04 a to i po instalaci hp-lip. Tak jsem se vratil k 18.04, kde to slo normalne. Vlastne od te doby uz radsi nepovysuji ani neprechazim ..
Mám teď nově jednu HP tiskárnu.
Určitě to chce instalaci HP-lip (ideálně nejnovější) a pak přidat tiskárnu ručně, pokud nebude už přidaná.

Instalace proběhla na nejnovějším MX, použil jsem HP-lip z repozitářů MX.
Takže by to i pod "starým" :mrgreen: Ubuntu 20.04 mělo makat ...
Skúščal som na 18-tke mi to išlo na 20-nie!!

Lacike
Příspěvky: 5
Registrován: 28 pro 2023, 16:37

Re: Tlačiareň HP tlačí pol stránky

#7 Příspěvek od Lacike »

Mne na 18-tke tiež šlapala s potiažami ale na 20-už nie!!

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2791
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Tlačiareň HP tlačí pol stránky

#8 Příspěvek od Ventero1 »

Hlasil jsem to tehdy na bugreport - cele roky s tim nic nedelali a pred mesicem to uzavreli s tim, ze uz je nova LTS ve trojce a ze to mam otestovat tam. Jenze ta tiskarna je uz kdovikde - je to HP, tak mozna v kremikovem pekle - haha
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Lacike
Příspěvky: 5
Registrován: 28 pro 2023, 16:37

Re: Tlačiareň HP tlačí pol stránky

#9 Příspěvek od Lacike »

Dnes som to skúšal cez Blutut,aj Wifi-samá komplikácia 1-hod traja amatérimsme sa stým bavili-2x mi vytlačila "Bieli kartu k vozidlu" ale v A5 ke-keď sme to prepísali na A4-už sa nám to vytlačiť nepodartilo!

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2791
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Tlačiareň HP tlačí pol stránky

#10 Příspěvek od Ventero1 »

Mozna kouknout, zda mas spravnou verzi hp-lip - na strankach je seznam podle modelu tiskaren.

Kazdopadne kupuju uz jen Brother, Lexmark (Pantum) a Epson. Canon jsou poruchove smejdy se superkurvitky - ty uz nekupuji leta letouci a HP jsem zapsal na blacklist loni kvuli politice VB - bez netu a smirovani zadny tisk. A to jejich preslozitele martirium s hp-lip na Linuxu je taky sila oproti jednpduche instalaci 3 vyse zminenych znacek . A predrazeny servis techto 2 blacklistovych znacek je taky sila ..
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Odpovědět