Emulace Androidu

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Odpovědět
Zpráva
Autor
orel
Příspěvky: 10
Registrován: 07 úno 2024, 08:10

Emulace Androidu

#1 Příspěvek od orel »

Ahoj, potřebuju trochu poradit.
Používám Caprine, abych mohl na fb messenger. Vše bylo ok až do začátku týdne. Teď mi v Caprine po spuštění hlásí, že se mám přihlásit přes aplikaci v telefonu a tam si nastavit, jak budu messenger používat. Jenže nemám chytrouše. Potřebuju tedy na mint mate nainstalovat a spustit emulator androidu, v něm nainstalovat messenger.

Nainstaloval jsem waydroid, ale nechce se mi spustit. Zkusil jsem nějaké postupy z YT, ale furt nic.
Když kliknu na Start, waydroid tam mám zobrazený.

Mám Mint 21.1 Mate.

děkuji

RadekD
Příspěvky: 315
Registrován: 19 lis 2012, 19:28
Bydliště: Nedaleko Vyškova

Re: Emulace Androidu

#2 Příspěvek od RadekD »

Waydroid vyžaduje ke svému běhu Wayland. Abych ho vyzkoušel, musel jsem nainstalovat Gnome, ale dál jsem ho netestoval - nebyl čas...
Acer Swift1, N4200 2.5 GHz max., 4GB RAM, 64+250GB SSD, Intel graphic, Debian 12 Cinnamon
Intel NUC, Celeron J3455, 4GB RAM, 256GB SSD, Debian 11 server, LAMP...
AS8940G, Intel i7 ..., LM19 xfce

orel
Příspěvky: 10
Registrován: 07 úno 2024, 08:10

Re: Emulace Androidu

#3 Příspěvek od orel »

Zkusil jsem se přihlásit přes firefox, nebo i chromium na stránce messenger.com. A tam mi to háže stejnou obrazovku, jako v Caprine.
We Win10 se mi podařilo nainstalovat emulátor BlueStack. V něm Messenger a normálně jsem se ke svému účtu přihlásil.
Pak jsem se zkusil ve Win10 přihlásit přes firefox a stránku messenger.com a hází mi to stejnou obrazovku, jako v Caprine.

V příloze přikládám obrázek, jak to vypadá.

Máte někdo nápad, co s tym je?
děkuji
Přílohy
Výběr_005.png

orel
Příspěvky: 10
Registrován: 07 úno 2024, 08:10

Re: Emulace Androidu

#4 Příspěvek od orel »

Zřejmě to souvisí s tímto https://newsfeed.cz/uzivatele-v-eu-budo ... nstagramu/ a tímto
https://about.fb.com/news/2024/01/offer ... in-the-eu/

No, ale i tak nevím, co s tym.

RadekD
Příspěvky: 315
Registrován: 19 lis 2012, 19:28
Bydliště: Nedaleko Vyškova

Re: Emulace Androidu

#5 Příspěvek od RadekD »

Caprine neznám, ale WhatsApp v linuxu funguje stejně: spustíš (např. walc.appimage), otevře se přihlašovací okno a vyzve tě, abys otevřel WhatsApp v mobilu a naskenoval QR kód, který se zobrazí v přihlašovacím okně v PC. Tím dojde k propojení účtu a pak už WA funguje normálně. Stejné je to i ve webové verzi WA. Takže bez "chytrouše" to asi nepůjde...
A když klikneš na "Přihlaste se k jinému účtu" udělá to co?
Acer Swift1, N4200 2.5 GHz max., 4GB RAM, 64+250GB SSD, Intel graphic, Debian 12 Cinnamon
Intel NUC, Celeron J3455, 4GB RAM, 256GB SSD, Debian 11 server, LAMP...
AS8940G, Intel i7 ..., LM19 xfce

orel
Příspěvky: 10
Registrován: 07 úno 2024, 08:10

Re: Emulace Androidu

#6 Příspěvek od orel »

Když dám "přihlásit k jinému účtu", tak mě to vyzve k potvrzení o odhlášení ke stávajícím účtu. A pak skočí obrazovka přihlášení.

Ve Win10 jsem se přes emulátor BlueStack a aplikace Messenger přihlásil k účtu a dostal se normálně dovnitř. Ale nikde tam nebyla žádná možnost, co udělat, aby účet bylo možné přihlásit i jinde.

Přes FB stránku se přihlásím i ve Firefixu. Ale stránka messenger.com mi dělá stejný problém, jako Caprine. Hází mi to tu obrazovku, ať se přihlásím přes chytrouše a apku.
Přílohy
Výběr_006.png

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2791
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Emulace Androidu

#7 Příspěvek od Ventero1 »

Mrkni třeba na LineageOS.

A nebo instalovat jako samostatný OS. Výběr je a některé snad dokonce live session z flešky a případně instalovat do dualboot - ostatně je to taky Linux:
Android-x86, BlissOS, Prime OS, PhoenixOS, ChromeOS, FydeOS. Býval dobrý RemixOS, ale ten už je asi ukončen - nicméně na tuhle prkotinu by možná stačila starší verze.

Tady jsem našel nějaký aktuální přehled na první dobrou, tak si ho kdyžtak projdi.
https://quickfever.com/android-os-for-pc-267751/
https://etechblog.cz/12-nejlepsich-os-android-pro-pc/
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Odpovědět