nefunkční Bluetooth Lenovo G580

WiFi, drátové sítě atd.
Odpovědět
Zpráva
Autor
Rendys
Příspěvky: 9
Registrován: 16 bře 2024, 23:19

nefunkční Bluetooth Lenovo G580

#1 Příspěvek od Rendys »

Dobrý den,
dneska jsem si poprvé nainstaloval Linux Mint na svůj starý Lenovo G580. Vypadá to skvěle, rychlý to je :) Při testování live verze se mi v pořádku zprovoznilo Bluetooth. jakmile jsem ale nasinstaloval systém napevno, tak Bluetooth nefunguje. Respektive, když kliknu na "Bluetooth adaptéry", tak se nic nestane, nic se ani neotevře. Poradíte pls? Kdyby vám to pomohlo, mám ten wireless-info.txt soubor ale nevím jak ho sem uploadnout. Díky

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2792
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: nefunkční Bluetooth Lenovo G580

#2 Příspěvek od Ventero1 »

Ahoj.
Mas dual boot s Win?
Pokud ano, vypni ve Win fofrstart.
Kazdopadne vypni rychly boot v nastaveni PC a najed do linuxu z uplne vypnuteho PC a nikoliv po restartu.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Rendys
Příspěvky: 9
Registrován: 16 bře 2024, 23:19

Re: nefunkční Bluetooth Lenovo G580

#3 Příspěvek od Rendys »

Ahoj,dual boot nepoužívám, chci už jenom Linux :) Wokna mě zklamaly. Vyzkoušel jsem a adaptér pořád nelze nalézt. Je zajímavý, že to BT nikdy nefungovalo na Windows a k mému překvapení ten adaptér předtím Linux našel a normálně šel ntb spárovat. Teď po nahrání Mint na HDD ale adaptér nikde. Ještě i to ukazuje ve správci ovladačů něco o té mojí Wlan kartě, že je tam možnost použít ovladač. Ale funguje to ani s ním ani bez něj.

menom
Příspěvky: 2781
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: nefunkční Bluetooth Lenovo G580

#4 Příspěvek od menom »

.

Mozes skusit vypnut Secureboot v BIOS/UEFI, ak je zapnuty to moze blokovat ovladac.

Do terminalu mozes zadat prikaz a sem kopirovat aj s odpovedou:

Kód: Vybrat vše

rfkill list

Rendys píše:mám ten wireless-info.txt soubor ale nevím jak ho sem uploadnout.
.
Kopirovat text a vlozit medzi znacky code ako na obrazku:
.
code.png
code.png (2.73 KiB) Zobrazeno 492 x
.
Pri pisani odpovedi je to piate tlacitko zlava nad textom:
.
tagcode.png
.
.

Odpovědět