Diverzní kurzor xfce

Diskuze o ostatních prac. prostředích (MATE, Xfce, ...)
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2795
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Diverzní kurzor xfce

#1 Příspěvek od Ventero1 »

Nastal zlom a přecházím z Xubuntu na LM 21.3, protože Xubu 22.04 je zabugované jak prase a chápu, že s 18.04 si až tak dlouho nevystačím, zvláště na nových strojích. Až na pár designovek žádný problém (a to jde spíše na vrub nové verzi xfce a nikoliv LM) až na proměnlivý kurzor. nastavím motiv myši DMZ (černá) a v systémových nativ apkách to tak je. Pokud však spustím apku jinou - např. Firefox, tak se změní na ten hrozný tupý špalík - viz přílohy.
kurzor1.png
kurzor2.png
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2795
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Diverzní kurzor xfce

#2 Příspěvek od Ventero1 »

Také v režimu bez záhlaví jsou nějak na sílu vynucené ovládací prvky z jiného motivu pro správce oken, než mám nastaven. Jako by se propsal ten první použitý (asi výchozí) motiv, jak správce tak myši, a už se ne a ne přizpůsobit uživatelskému nastavení v aplikacích 3. stran.
Na scrrenu jde jasně vidět ta rozdvojenost - 2 okna a každé jiný motiv správce oken. Za každou radu budu vděčný ..
LM213xfce.png
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

menom
Příspěvky: 2783
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Diverzní kurzor xfce

#3 Příspěvek od menom »

.

No objavil si nieco zaujimave, naozaj DMZ sa tak sprava jak diverzant. Staci nastavit temu kurzoru Adwaita, ta to nerobi a vypada tiez tak.

Ten Disk Usage Analyzer je Gnome aplikacia a tie si to nastavuju nejak same od seba, nie vzdy respektuju zvolenu temu.
Pri troche snahy sa to da zladit, aby sa to na seba podobalo.

V tom stave co je vidiet na obrazku staci, v nastaveni Spravcu okien zvolit ine tema.

.
.

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1395
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Diverzní kurzor xfce

#4 Příspěvek od alojz »

sudo update-alternatives --config x-cursor-theme
...zobrazi kurzori,a napises cislo kurzora ktoru chces,enter...restart... :idea: :idea: :idea:
...MATE 22.04,24.04 tiez ma problémy s témami,dal som aj video,len nijak to nikto nevidi... :shock: :shock: :shock:
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2795
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Diverzní kurzor xfce

#5 Příspěvek od Ventero1 »

1. Změna kurzoru funguje - díky.

2. Jiné téma zvoleno už mnohokrát předtím a stejně to nemá na nějaké aplikace vliv vč. té co je na obrázku. Jediné, co funguje i na tyto apky, je zatrhnout v nastavení vzhledu použití příslušného tématu i pro správce oken. Bohužel jen do dalšího přihlášení. Je to bug, jak vyšitý.

3. Už se snažím mnoho hodin a nic jsem nesladil.
Leda nejspíše modifikovat jednu tému komplet, pak zbytek vymazat a nechat jen tu jednu. To je ale velká babračka, kór když ještě těm skriptům nerozumím. Tak maximálně barvy, ale třeba, jak docílit použití jiných ikon v tray hlavního panelu, tak na to jsem nepřišel. Zkusím zadat nové téma - byl tu někdo, kdo už si předělával tému - to si pamatuji.

Nechápu, proč ty gnome apky už někdo neportoval a celej ten dinosaurus Gnome nebyl ještě utracen ..
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1395
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Diverzní kurzor xfce

#6 Příspěvek od alojz »

Bohužel jen do dalšího přihlášení.
...ubuntu MATE ten virus tiez má!!!... :geek: :shock: :roll:
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

menom
Příspěvky: 2783
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Diverzní kurzor xfce

#7 Příspěvek od menom »

.

K tomu kurzoru - ak chces pouzit DMZ temu, tak nastav DMZ, skus zadat prikaz cim sa premenuje Bibata na zalohu .bak

Kód: Vybrat vše

sudo mv /usr/share/icons/Bibata-Modern-Classic /usr/share/icons/Bibata-Modern-Classic.bak

Po restarte systemu DMZ funguje, bez zmeny vo FF.

.
.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2795
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Diverzní kurzor xfce

#8 Příspěvek od Ventero1 »

Tak ten kurzor mě už netrápí - ta adwaita vypadá stejně a nemění se - ale nápad dobrý. Zkusím někdy ve všech použitelných témách odstranit složku xfwm4, importovat do každého jen tu z toho jednoho vyvoleného a zbylé témy vyházet. A Je to sice hrubá síla, ale což - kdo si zvolí jedno téma a pak přepíná na jiné?..

Co ale zatím nemám vůbec představu, jak změnit, jsou ty ovládací ikony v pravé části panelu (zvuk, napájení, wifi, bt atd.) - mohl by mě někdo prozradit, jak se jim nadává v linuxové terminologii - pořád mám tomu tendence říkat tray.
Chtěl bych docílit ve vybraném tématu (obr1 - DarkMint), aby se mi zobrazovali z jiného (obr2 - Mint-Y) a nejlépe také bez těch rámečků.
Jinak celkově ty ostatní ikony jsou hodně infantilní a nevkusné - ještě zkusím pohledat, jak se dají vyměnit celé ikonové sady.
obr1.png
obr2.png
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1395
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Diverzní kurzor xfce

#9 Příspěvek od alojz »

...stiahnes ikony,rozbalis,a vlozis do /usr/share/icons...niektoré ikony sa zobrazuju len po restarte...témy takisto do /themes...a hototo... :shock: :idea: :oops:
...uvazujem este nad ubuntu cinnamon,do dualu,s mint MATE,mint nemá rád PPA,ja áno... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2795
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Diverzní kurzor xfce

#10 Příspěvek od Ventero1 »

Dik - uz jsem nasel - jen jsem koukal, ze najit rozumne vypadajici sadu ikon pro Linux nebude snadne. Bud vypadaj jak z praveku nebo jsou infantilni az imbecilni.
Zase mam tendence zkusit instalovat ikony jako W7 - ale v minulosti s tim byl nejaky problem. Prinejhorsim bude sada jako W10 - ikony sice ne moc pekne, ale ne tak pitome, jako vetsina dnesnich pocinu.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Odpovědět