Zákaz uspávání při přehrávání hudby [vyřešeno]

Dotazy a názory na pracovní prostředí Cinnamon
Zamčeno
Zpráva
Autor
martin_zet
Příspěvky: 17
Registrován: 04 črc 2014, 15:58

Zákaz uspávání při přehrávání hudby [vyřešeno]

#1 Příspěvek od martin_zet »

Chválím Mint 17 za velké vylepšení ovládání zvuku, používám HDMI výstup (zvuk, video) na přehrávání filmů z tv, nebo hudbu přes SPDIF, dříve to bylo v přehrávači VLC pěkný opruz, pořád přehazování výstupů, aby to šlo do zesilovače, tak jak má, teď to funguje luxusně, ale mrzí mě, že když mám zapnuté vypínání displeje a režim spánku po xx času a pustím si hudbu, tak systém toto nepovažuje za činnost a vypne zvuk (u HDMI, už při vypnutí obrazovky), případně uspí počítač, nešlo by s tím něco udělat? Přehrávač VLC má funkci, aby se pc neuspával, ale na hudbu mám rád Clementine a tam jsem takové nastavení nenašel. Nevíte jak na to?

Uživatelský avatar
Allconius
Příspěvky: 820
Registrován: 06 čer 2013, 18:42
Bydliště: Brno

Re: zákaz uspávání při přehrávání hudby

#2 Příspěvek od Allconius »

Ahoj, zkus si doinstalovat balíček "light-locker-settings" (Light Locker Settings) a nastavit:
Screensaver
Blank screen after "never"
Switch off display after "never"

Locking
Enable light-locker "off"
Automatically lock the session "never"
Lock on suspend "off".

A dej "Apply"
LinuxMint 19 MATE (64bit) # MSI Z77A-G43, i3-3220 CPU @ 3.30GHz, NVIDIA GeForce GT 730, KHX1600C9D3P1K2/32G, WD20EFRX, Kernel: 4.15.0-43-generic x86_64

martin_zet
Příspěvky: 17
Registrován: 04 črc 2014, 15:58

Re: zákaz uspávání při přehrávání hudby

#3 Příspěvek od martin_zet »

Díky za odpověď. Zkusil jsem to, ale toto můj problém neřešilo. Chtěl jsem mít vypínání obrazovky, později přechod do režimu spánku právě zapnuté, ale... když přehrává hudbu z clementine, tak aby se pouze vypnul monitor bez vypnutí zvuku a později to nepřešlo do spánku. Přes HDMI jde obraz i zvuk, a když se vypne obraz, vypne se automaticky i zvuk. Ale kašlu na to, vypínání jsem vypnul a přidal jsem si applet, a když to budu chtít uspat, tak to uspím. Téma uzavřete a díky.

martin_zet
Příspěvky: 17
Registrován: 04 črc 2014, 15:58

Re: zákaz uspávání při přehrávání hudby

#4 Příspěvek od martin_zet »

To jste mě nepochopili správně. Já jsem právě chtěl, aby bylo aktivní vypnutí monitoru po určité době a později uspání počítače. Ale ne, když se přehrává hudba z Clementinu. Při přehrávání hudby přes HDMI se po vypnutí obrazovky vypne i zvuk. Ale je to jedno, kašlu na to, přidal jsem si applet a budu to vypínat ručně. Můžete to téma uzavřít.

alice
Příspěvky: 1
Registrován: 05 zář 2014, 14:20

Re: zákaz uspávání při přehrávání hudby

#5 Příspěvek od alice »

Abych byl konkrétnější, mám tři zařízení s androidem mezi kterými sdílím data pomocí ES file explorer file manager.
je to jednoduché, na jednom zařízení zapnu remote manager a na druhém se k němu pomocí ftp připojím.
Na notebooku bych chtěl něco podobného.
Čili zapnout na notebooku ftp server a přes ftp na androidu se k němu přes ES file manager připojit.
alice..

Zamčeno