Titulky

Prohlížení, zpracování, editace a tvorba multimediálních souborů (hudba, video, obrázky, ...)
Zpráva
Autor
Ventero1
Vezír Mintu

Re: Titulky

#11 Příspěvek od Ventero1 » 03 úno 2018, 20:59

... pro jistotu překlad anglického i slovenského termínu: Teplovodivý polštářek ;)

Často bývá v ntb pro grafiku, zatímco pro procesor klasická pasta. Jak je to přesně v tomhle stroji už nevím. Jestli v tom nejsi zběhlá tak doporučuji zdatného kamaráda či PC-servis. Ve slušném chtějí většinou cca 600,- Kč.

Jestli bude potřeba polštářek, aby jsi pak neměla zbytečně rozloženej noťas, to by jsi mohla zjistit na youtube - vyhledat něco jako disassemble a typ notebooku. Ten bývá třeba objednat nebo koupit v servisu. V běžných PC obchůdcích nemusí být vždy k dostání.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

redhawk
Guru Mintu

#12 Příspěvek od redhawk » 03 úno 2018, 21:08

Ventero1 píše:
03 úno 2018, 20:59
... pro jistotu překlad anglického i slovenského termínu: Teplovodivý polštářek ;)

Často bývá v ntb pro grafiku, zatímco pro procesor klasická pasta. Jak je to přesně v tomhle stroji už nevím. Jestli v tom nejsi zběhlý tak doporučuji zdatného kamaráda či PC-servis. Ve slušném chtějí většinou cca 600,- Kč.

Jestli bude potřeba polštářek, aby jsi pak neměl zbytečně rozloženej noťas, to by jsi mohl zjistit na youtube - ten bývá třeba objednat nebo koupit v servisu. V běžných PC obchůdcích nemusí být vždy k dostání.
podlozka
bohuzial vo vacsine netbookov to tak je (vsetky Asusy aj Acery zatial co som mal na stole)
Pravděpodobně kecám.
Hlúposť užívateľa je úmerná jeho právam.
Podstatou pirátstva nie je túžba ľudí kradnúť, ale neschopnosť predať im veci, ktoré chcú.

dolpet

#13 Příspěvek od dolpet » 04 úno 2018, 18:35

Moc dekuju za vsechny navrhy.
Kernel jsme tedy upgradovali,VLC bezi lepe ;) Ikdyz nektery film se presto seka,ale to zase lze v SMplayeru.
Jen ty titulky nejdou ani ve VLC.
A preinstalaci a to prepastovani jeste zvazim. Sbehla v Linuxu nejsem a musela bych se obratit na odbornika.
Moc diky...

RadekD
Poradce Mintu
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od RadekD » 04 úno 2018, 18:46

Nejde tam nastavit jiný font? Ne všechny - ač jsou UTF-8 - mají české znaky.
AS8940G, Intel i7 1.8GHz, 8GB RAM, 250 GB SSD + 620GB HDD, NVidia 240, LM18 Cinnamon
Acer Swift 1, Pentium N4200 2.5 GHz max., 4GB RAM, 64GB SSD, Intel graphic, LM19 Cinnamon

juhele2014
Guru Mintu

#15 Příspěvek od juhele2014 » 04 úno 2018, 21:49

Jen ty titulky nejdou ani ve VLC Jooo, kde sou ty časy, kdy výraz virtualdub nebo auto gordian knot předznamenal půlden pilné práce, obvykle v noci, kdy PC přepočítával DVD na cédéčko, a bylo kolem toho spousty "legrace" :D Tak vážení, DVA průchody - to je základ ... Asi nevíte, o čem píšu, že jo, ale s titulkama byla taky legrace, obvzlášť když se hodně předcházely, nebo zpožďovaly ... ;) Doufám, že dolpet má aspoň základní znalosti tady s tou srandou, někdy bylo potřeba pojmenovat titulky naprosto shodně, jako film, pak se to chytlo, a pochopitelně do toho samého adresáře .... No, ale to bylo všechno krátce po válce, to si z vás nemůže nikdo pamatovat ... :D

Ventero1
Vezír Mintu

#16 Příspěvek od Ventero1 » 05 úno 2018, 10:54

Ale jo - pamatuju ... Člověk stáhl film k tomu našel titulky a nesedělo to. Některé přehrávače pak začaly umožňovat určitou regulaci časování titulků. No a kvůli přepočítávání jsem tenkrát nainvestoval prachy do hustějšího kompu a než jsem se pak asi 6 x přestěhoval, tak už jsem se ubíral tak jinudy, že na filmy a na hudbu jsem se úplně vykašlal. Teď mám doma bednu Silencio 650 za 3400,- pasivní zdroj platinum za víc než trojku a pasivní HD7750 za skoro trojku. Vše je nerozbalené a nikdy nepoužité ... protože si vystačím se starým kancelářským kompem Pentium E2200, 2 GB. Nerozbalené Geil 2 x 8GB DDR3 jsem už prodal.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

dolpet

#17 Příspěvek od dolpet » 15 kvě 2018, 14:37

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, pokud mohu sem..
V poslední době se mi filmy sekají hodně, dříve jsem v SM playeru přehrála vše s příponou avi, ale teď ani zdaleka. Spíš jsem už teď přehrála mp4, ale to tak, že první půlka filmu a titulky ok, ale druhá půlka se to už zase sekalo. Vysledovala jsem, že někdy zase seká film, který má třeba 1,5 GB a víc. A je možné, že je to vše tou vyšší teplotou, jak jste mi psali? Je možné, že se prostě PC po hoďce přehrávání rozehřeje a pak se přehřeje a seká se? Je možné na mém PC vůbec řádně přehrát filmy nebo to mám vzdát? Ono se seká i net. prohlížeč, prostě mu vše trvá déle. Ale u těch filmů se to nedá vůbec. Co pro to mohu ještě udělat? Moc děkuji za radu..

juhele2014
Guru Mintu

#18 Příspěvek od juhele2014 » 15 kvě 2018, 21:37

:arrow: dolpet
Asi to bude od každého kousek - vysoká teplota, 1GB RAM, pomalé sběrnice, a pod. Pokud by mě šlo primárně o multimedia, tak bych šel do jiného PC, není nutné brát si půjčku, ale řekněme starší stroj kolem 5000.- by měl zvládat HD videa naprosto s přehledem.
inspirace: https://www.levnapc.cz/ https://www.importpc.cz/stolni-pocitace/business.html https://pc.bazos.cz/notebook/
----
Na současném noťasu by dobře běžel i "starší" linux, řekněme LM 13, ale to je už bez podpory. Těžko radit, spíš napiš, jestli v tvém okolí je nějaký schopný ajťák, který by se na tvůj NTB mrknul ... :idea:

dolpet

#19 Příspěvek od dolpet » 16 kvě 2018, 21:35

Moc děkuju..
Jednoho schopného ajťáka mám doma, ale budu ho muset prvně přemluvit, aby mi pomohl =o) Ale zkusím něco z toho, co jste poradili. A časem snad pořídíme jiné PC.
Ještě jednou díky...

Odpovědět