Wifi karta Intel Centrino Wireless N-1000_občasný problém s wifi Vyřešeno

Problémy a zkušenosti s hardwarem, perifériemi a jejich ovladači
Zpráva
Autor
MarekK84
Příspěvky: 29
Registrován: 21 úno 2016, 15:27

Re: Wifi karta Intel Centrino Wireless N-1000_občasný problém s wifi

#21 Příspěvek od MarekK84 »

Tak hlásim zmeny. Mám tú druhú wifi kartu Intel Centrino N-6205 Advanced. Po vložení ju rozoznalo, nabehla. No rýchlosť bola aj tak mizerná.
Nedalo mi a flashol som BIOS podľa tohto návodu: https://www.bios-mods.com/forum/showthr ... 736&page=2 Dal som verziu s odblokovanými skrytými nastaveniami BIOSu. Tento BIOS má vymazaný whitelist kariet. To som aj vyskúšal s tou predošlou wifi kartou, ktorá sa javila ako unauthorized. Teraz to funguje.
Ďalej som reinštaloval systém. Už po reinštalácii karta hlási aj 5G rýchlosť a tiež pri meraní v speedteste to vyšlo na 93-94 pri downloade a tiež 93-94 pri uploade.
Tak som ešte vypol power management wifi karty. Overil som si to potom a vyšlo toto:
iwconfig: Power Management:off
cat /etc/NetworkManager/conf.d/default-wifi-powersave-on.conf
-powersave-on.conf
[connection]
wifi.powersave = 2
Vyzerá to, že je to vyriešené. Aspoň dúfam. Budem to samozrejme testovať. ;)
Všetkým zúčastneným ďakujem za pomoc a rady! 8-)
Naposledy upravil(a) MarekK84 dne 05 kvě 2024, 18:16, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2800
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Wifi karta Intel Centrino Wireless N-1000_občasný problém s wifi

#22 Příspěvek od Ventero1 »

Tvl - takze spraseny FW ntb - no, nikdy jsem nemel Lehovno rad ..
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

MarekK84
Příspěvky: 29
Registrován: 21 úno 2016, 15:27

Re: Wifi karta Intel Centrino Wireless N-1000_občasný problém s wifi

#23 Příspěvek od MarekK84 »

Ventero1,
presne tak. Pôvodný BIOS mal aj málo možností nastavenia. Teraz po upgrade môžem ponastavovať mnoho vecí.
Heh Lehovno, tak aj ja volám tuto značku. :D Ono notebook to je dobrý. Veď parametrovo je to i7, 8GB RAM, grafika Intel/NVidia, SSD 80GB na systém, SSD 400GB dáta. Len ako píšeš, FW je na prd.
Žiadna sláva neni ani HP, lejno Pôjde. Mám aj to doma, je tam W11 a po 2 rokoch to už hlási baterku v p*deli. V tom Lenove má baterka cca 10-11 rokov a furt drží.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2800
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Wifi karta Intel Centrino Wireless N-1000_občasný problém s wifi

#24 Příspěvek od Ventero1 »

Predpokladam, ze ten BIOS, co jsi flesnul je alternativni komunitni uprava? nebo pro jiny stroj s obdobnym HW?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

menom
Příspěvky: 2789
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Wifi karta Intel Centrino Wireless N-1000_občasný problém s wifi

#25 Příspěvek od menom »

.

V poslednych rokoch robia tie baterky do notebooku na spotrebu a nedaju tam malu gombikovu baterku na BIOS.
Potom ta baterka je stale vyzrata. Usetria malu a budes musiet kupit coskoro novu velku, svinstvo.

Ked sa ten notebook dlhsie nepouziva je lepsie baterku nabitu vymontovat.

.
.

MarekK84
Příspěvky: 29
Registrován: 21 úno 2016, 15:27

Re: Wifi karta Intel Centrino Wireless N-1000_občasný problém s wifi

#26 Příspěvek od MarekK84 »

Ventero1,
práveže je to oficiálna verzia, ale stránka Lenovo ju neponúkala. Táto verzia z tej stránky je navyše očistená od whitelistu.
menom,
hej, pozeral som do toho HPčka a ako píšeš, neni tam ani BIOS baterka. Takže ak odíde hlavná baterka, vypadáva aj BIOS(zrejme).
Je to o ničom, pretože to HP má vcelku dobré parametre. Len tá politika HP je otras. Ale to asi nie len oni majú také praktiky.

MarekK84
Příspěvky: 29
Registrován: 21 úno 2016, 15:27

Re: Wifi karta Intel Centrino Wireless N-1000_občasný problém s wifi

#27 Příspěvek od MarekK84 »

Po dlhšom čase testovania hlásim, že wifi maká ako má. Rýchlosť sa permanentne drží na tých 92-94 down a 92-94 up. Signál je stabilný.
Takže pomohla výmena tej wifi karty, upgrade BIOSu, reinštalácia systému a vypnutie power managementu wifi.
Ďakujem všetkým za cenné rady! 8-)

Odpovědět